Zamojski TBS kolejny raz wśród najlepszych w Polsce!

0
608

Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. w Zamościu, podobnie, jak w roku ubiegłym, zostało laureatem w Ogólnopolskim Rankingu Najlepszych Towarzystw Budownictwa Społecznego, tym razem za 2022 rok. Opublikowany w dniu 10 czerwca 2022 r. Ranking przeprowadzony został przez Dziennik Gazeta Prawna oraz Strefę Gospodarki. Wyłoniono 10 najlepszych TBS w kraju, wśród których i tym razem znalazł się nasz zamojski TBS. Brano pod uwagę takie kryteria jak: dane finansowe, ocena inwestycji, podnoszenie kwalifikacji zawodowych oraz ocenę działalności na polu CSR, czyli społecznej odpowiedzialność biznesu.

-Jesteśmy dumni, że nasza praca i jej efekty kolejny raz zostały docenione. Znaleźć się wśród najlepszych to nie tylko wyróżnienie ale i odpowiedzialność, dlatego dokładamy wszelkich starań, by się rozwijać i poszerzać ofertę poprzez realizowanie kolejnych inwestycji, które pomagają naszym mieszkańcom w zaspokojeniu potrzeb mieszkaniowych. – mówi Magdalena Godek, Prezes Zarządu TBS Sp. z o.o.

Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Zamościu powstało w 2000 roku, a jego jedynym udziałowcem jest Miasto Zamość. Głównym celem, dla jakiego Spółka została powołana jest realizacja polityki mieszkaniowej Miasta Zamość poprzez zaspokajanie potrzeb mieszkaniowych jego mieszkańców. TBS realizuje ten cel budując na otrzymanych od Miasta gruntach, a następnie eksploatując powstałe lokale mieszkalne na zasadach najmu o umiarkowanym czynszu. Mieszkania w systemie TBS dedykowane są dla osób, których stabilna sytuacja finansowa pozwala na zabezpieczenie sobie i swojej rodzinie pewnego i długotrwałego – na czas nieokreślony najmu mieszkania, a którzy nie posiadają zdolności finansowej na zakup własnego lokum, bądź dla których własne mieszkanie nie stanowi priorytetu. Budujemy dla rodzin, dla osób młodych i starszych oraz dla samotnych, uwzględniamy również potrzeby osób niepełnosprawnych.

W chwili obecnej Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Zamościu dysponuje 7 blokami, w których znajduje się łącznie 277 lokali mieszkalnych. Pięć budynków wielomieszkaniowych znajduje się na osiedlu przy ul. Lipskiej, a dwa na ul. Chłodnej w Zamościu.

– W związku z niesłabnącym zapotrzebowaniem na najmem w systemie TBS wśród naszych mieszkańców, Spółka zamierza realizować kolejne społeczne inwestycje mieszkaniowe. Obecnie trwają prace nad dokumentacją projektową dla przedsięwzięcia przy ul. Wyszyńskiego, w efekcie którego planujemy wybudowanie 2 budynków mieszkalnych wielorodzinnych. – informuje Prezes Godek.

Magdalena Godek, Prezes Zarządu TBS Sp. z o.o.
Magdalena Godek, Prezes Zarządu TBS Sp. z o.o.

zrzut ekranu 2022 06 15 o 122943 Zamojski TBS kolejny raz wśród najlepszych w Polsce!

 

 

Poprzedni artykułZAMOŚĆ: Przyszedł do dentysty, ukradł puszkę z datkami
Następny artykułJak ładnie wyglądać latem, gdy do urlopu daleko?
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments