Pijane kobiety za kierownicą.

0
515
fot. KMP w Zamościu

Kierująca pojazdem marki Saab na jednym z zamojskich skrzyżowań doprowadziła do kolizji drogowej. W organizmie miała blisko 1,5 promila alkoholu. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości 51-latka odpowie przed sądem. Podobne konsekwencje prawne czekają zatrzymaną do kontroli drogowej 22-latkę, kierując skodą w organizmie miała prawie promil. 

Wczoraj na skrzyżowaniu ulicy Partyzantów z ulicą Orląt Lwowskich doszło do kolizji drogowej. Jej przebieg ustalili powiadomieni o zdarzeniu policjanci. Z ich ustaleń wynikało, że do kolizji doprowadziła kierująca pojazdem marki Saab, która nie zachowała bezpiecznej odległości za jadącą przed nią toyotą. Po zderzeniu samochodów nikomu nic się nie stało. Toyotą kierował 60-latek, pojazdem marki Saab 51-latka, oboje to mieszkańcy Zamościa. Kierujący toyotą był trzeźwy. Natomiast po przeprowadzonym przez policjantów badaniu stanu trzeźwości 51-latki okazało się, że kobieta w organizmie miała blisko 1,5 promila alkoholu. Mieszkanka Zamościa poniosła już konsekwencje prawne spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, otrzymała mandat karny w wysokości 1050 złotych. jednak to nie koniec jej problemów z prawem. 51-latka przed sądem odpowie też za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Sądowa rozprawa za kierowanie w stanie nietrzeźwości czeka również 22-letnią mieszkankę gminy Miączyn. Kierując skodą w organizmie miała blisko promil alkoholu. Do kontroli drogowej została zatrzymana przez policjantów z ruchu drogowego w miejscowości Miączyn Kolonia.

Policja przypomina, ze zgodnie z obowiązującym przepisami, za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka kara finansowa.

źródło; KMP w Zamościu

Poprzedni artykułPrzed nami 12. Zamojski Festiwal Książki ph. „Książka – odkryj więcej!”
Następny artykułSamoprzylepne panele ścienne – dlaczego warto je wykorzystać w swoim wnętrzu?
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments