72-latka miała plantację konopi indyjskich. Twierdziła, że działają na nią “piorunująco”

0
687
KPP Tomaszów Lubelski

Na jednej z posesji w gminie Krynice tomaszowscy kryminalni ujawnili kilkadziesiąt roślin konopi indyjskich. 72-letnia właścicielka uprawy tłumaczyła mundurowym, że posiada je na własny użytek w celach leczniczych. Efekt nacierania się rośliną według seniorki miał być „piorunujący”. Kobieta w przeszłości była notowana za przestępstwa akcyzowe.

Tomaszowscy kryminalni podczas przeszukania miejsca zamieszkania oraz posesji należącej do 72-latki z gminy Krynice ujawnili 41 krzaków konopi indyjskich. Rośliny były w różnej fazie wzrostu, niektóre miały ponad metr wysokości.

Seniorka uprawiała konopie w tunelu ogrodowym pomiędzy pomidorami oraz w malinach na polu. Kobieta tłumaczyła policjantom, że rośliny posiada na własny użytek w celach leczniczych. Konopie miała przykładać w bolące miejsca, a efekt tego zabiegu według seniorki miał być „piorunujący”.

Jak wynika z policyjnych systemów, 72-latka była już w przeszłości notowana za przestępstwa akcyzowe. Tym razem przed sądem odpowie za nielegalną uprawę konopi innych niż włókniste. Zgodnie z artykułem 63 ustęp 1 Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii grozi jej kara grzywny, ograniczenia wolności, a nawet pozbawienia wolności do lat 3.

źródło: KPP Tomaszów Lubelski

Poprzedni artykułUroczyste podsumowanie konkursów w Książnicy Zamojskiej
Następny artykułZamojski stadion OSiR zmieni oblicze. [WIZUALIZACJE]
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments