Miliony z Polskiego Ładu na modernizację i rozbudowę obiektów zamojskiego OSiRu!

0
512
fot. OSiR Zamość

W poniedziałek 30 maja premier Mateusz Morawiecki ogłosił wyniki drugiej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Miasto Zamość w tej edycji programu złożyło wnioski o dofinansowanie dwóch zadań inwestycyjnych: “Przebudowa odcinka ulicy Braterstwa Broni od Cmentarza Komunalnego do granic miasta” oraz “Modernizacja i rozbudowa obiektów Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu”. Oba projekty otrzymały rządowe wsparcie.

Modernizacja i rozbudowa obiektów Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu.

Zakres inwestycji obejmuje prace wykonane na terenie OSiR w Zamościu przy ul. Królowej Jadwigi 8 w zakresie budowy i  przebudowy areny sportowej, polegające na wykonaniu nowego boiska i nowej areny lekkoatletycznej oraz lekkoatletycznych urządzeń rozgrzewkowych, tak aby stadion spełniał wymogi Polskiego Związku Piłki Nożnej dla boiska piłkarskiego II klasy rozgrywkowej. Arena będzie posiadała bieżnię 8/8 torów, dwie dwuścieżkowe skocznie do skoków w dal, jedną dwustronną skocznię do skoku o tyczce, rów z wodą do biegu z przeszkodami, dwie skocznie do skoku wzwyż, dwie rzutnie do rzutów oszczepem, rzutnię do rzutu dyskiem i młotem, dwie rzutnie do pchnięcia kulą, budowę trybun, wieży sędziowskiej, kas biletowych, urządzeń i infrastruktury towarzyszącej oraz wykonanie nawierzchni utwardzonych, przebudowa boiska treningowego do piłki nożnej.

Przewidywana wartość inwestycji ujęta we wniosku 45 000 000,00 zł, deklarowana kwota udziału własnego 13 000 000,00 zł (co stanowi 28,89%), natomiast kwota wnioskowana i otrzymana dofinansowania wynosi 32 000 000,00zł

Przebudowa odcinka ulicy Braterstwa Broni od Cmentarza Komunalnego do granic miasta.

Planowany zakres inwestycji obejmie realizację sieci kanalizacji sanitarnej i przebudowę odcinka ulicy Braterstwa Broni od Cmentarza Komunalnego do granic miasta. W ramach zadania zostanie wykonana sieć kanalizacji sanitarnej z rur PVC SN-8 o długości około 1,4 km oraz zostanie przebudowana nawierzchnia ulicy o długości około 2,0 km i szerokości 5,5 mb z wykonaniem kanału technologicznego. Przewidywana wartość inwestycji ujęta we wniosku 4 950 000,00 zł, deklarowana kwota udziału własnego 247 500,00 zł (stanowi 5%), kwota wnioskowanych i otrzymanych środków z RFPŁ:PIS 4 702 500,00 zł.

dsc 1356 1068x714 1 Miliony z Polskiego Ładu na modernizację i rozbudowę obiektów zamojskiego OSiRu!
fot. archiwum NKZ

 

Poprzedni artykułAtrakcje na Dzień Dziecka w Zamościu [PRZEGLĄD]
Następny artykułGwiazdy teatru i radia zjadą do Zamościa. Przed nami Festiwal „Dwa Teatry”.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments