Gwiazdy teatru i radia zjadą do Zamościa. Przed nami Festiwal „Dwa Teatry”.

0
840

21. odsłona Festiwalu „Dwa Teatry” zbliża się wielkimi krokami. W dniach 10-13 czerwca zamojski zespół staromiejski stanie się wielką sceną Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej. Po raz drugi do Zamościa zawitają gwiazdy małych i dużych ekranów oraz posiadacze aksamitnych radiowych głosów.

Czterodniowy festiwalowy maraton zainauguruje gala na Rynku Wodnym w piątek, 10 czerwca, której punktem kulminacyjnym będzie wręczenie Wielkiej Nagrody. W tym roku za całokształt dokonań artystycznych zostaną uhonorowani Magdalena Zawadzka i Andrzej Mastalerz. Od rana do wieczora widzowie i słuchacze będą mogli ocenić 12 spektakli telewizyjnych i 19 słuchowisk radiowych rywalizujących o główną nagrodę „Dwóch Teatrów”. Spektakle – wzorem roku poprzedniego – zostaną odtworzone w sali Consulatus, natomiast aby posłuchać słuchowisk radiowych należy pofatygować się do Jazz Club Kosz.

Laureatów nagród w kilkunastu kategoriach poznamy podczas uroczystej gali finałowej na płycie Rynku Wielkiego w Zamościu w poniedziałek, 13 czerwca.

Bogatą festiwalową ofertę uzupełniają wydarzenia towarzyszące:

Spotkania z gwiazdami: Halina Łabonarska, Magdalena Zawadzka, Andrzej Mastalerz, Włodzimierz Press, Ewa Dałkowska. Miejsce: Synagoga.

Spektakle pozakonkursowe, czytania aktorskie, koncerty Izabeli Laskowskiej – Islet i Krzysztofa Antkowiaka, Izabeli Połońskiej, Adama Struga. Miejsce: Rynek Wodny.

Słuchowiska i spektakle w Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał (Pawilon pod Kurtyną) i w Orkiestrze Symfonicznej im. K. Namysłowskiego.

„Radio dzieciom” – Spektakle radiowe dla dzieci i warsztaty z Kasią Stoparczyk. Miejsce: Sala Ślubów miejskiego Ratusza.

Warsztaty muzyczne z Adamem Strugiem i słuchowisko „Pan Tadeusz” Mickiewicza na żywo. Miejsce: Aula Państwowej Szkoły Muzycznej.

Warsztaty plastyczne z prof. Lechem Majewskim – autorem tegorocznego plakatu festiwalowego. Miejsce: Liceum Plastyczne im. B. Morando.

Zamojska Arlekinada na Rynku Wielkim.

Wystawy plenerowe w przestrzeni zespołu staromiejskiego.

Szczegółowy program już wkrótce.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Jeśli chcesz współtworzyć festiwal – zgłoś się jako wolontariusz: [email protected], (084) 677 23 06.

dwa teatry zamosc plakat 2022 Gwiazdy teatru i radia zjadą do Zamościa. Przed nami Festiwal „Dwa Teatry”.

242611320 118422560556873 5782936518076696017 n Gwiazdy teatru i radia zjadą do Zamościa. Przed nami Festiwal „Dwa Teatry”.

Poprzedni artykułMiliony z Polskiego Ładu na modernizację i rozbudowę obiektów zamojskiego OSiRu!
Następny artykułJest wyrok w sprawie naruszenia dóbr osobistych PGK Zamość Sp. z o.o. przez Tygodnik Zamojski
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments