Areszt dla 59-latki, która “po pijaku” potrąciła rowerzystkę i jej 3-letnie dziecko

0
1005
fot. KPP Krasnystaw

Policjanci z Krasnegostawu doprowadzili wczoraj do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt 59-latkę, która w sobotę potrąciła rowerzystkę z 3 letnim dzieckiem. Kobieta była kompletnie pijana, badanie wykazało 2,5 promila. Potrącona 45-letnia rowerzystka jest w stanie krytycznym. Jej synek również trafił do szpitala z obrażeniami zagrażającymi życie. 59 latce grozi 12 lat pozbawienia wolności.

W sobotę po godzinie 10 policjanci z Krasnegostawu otrzymali zgłoszenie o potrąceniu rowerzystki. Na miejscu okazało się, że kierująca Toyota Rav 4 potrąciła 45-latkę jadącą rowerem z 3 letnim chłopcem. Obrażenia potrąconych osób są bardzo poważne. 45 latka walczy o życie w szpitalu. Jej 3 letni synek także posiada obrażenia zagrażające życiu.

Na miejscu szybko okazało się, że kierująca Toyotą 59 latka jest kompletnie pijana. Podczas próby przebadania stała się agresywna i wulgarna wobec policjanta. Od kobiety pobrana została krew do badań.

Policjanci wstępnie ustalili przebieg zdarzenia. Okazało się, że 59-latka kierując Toyotą chwilę wcześniej na parkingu uszkodziła dwa samochody. Podczas ucieczki z miejsca na ul. Kościuszki  w Krasnymstawie doprowadziła do kolizji z kolejnym, zaparkowanym autem. W tym przypadku również nie zatrzymała się i uciekała z miejsca. Po przejechaniu kilkuset metrów na tej samej ulicy potrąciła rowerzystkę przewożącą dziecko. Kierująca rowerem jechała w tym samym kierunku i nie mogła w żaden sposób uniknąć zdarzenia. Po potrąceniu rowerzystki kierująca Toyotą przejechała jeszcze około 50 metrów gdzie zderzyła się kierującą Renault, która zatrzymała auto widząc wypadek.

Badanie wykazało, że 59-letnia sprawczyni wypadku i kilku kolizji miała 2,5 promila alkoholu w organizmie. Po zatrzymaniu przebywa w policyjnym areszcie. Kobieta odpowie za spowodowanie wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości, za znieważanie policjanta oraz kolizje drogowe. Za spowodowanie wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości, którego następstwem jest śmierć lub ciężki uszczerbek grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Sąd Rejonowy w Krasnymstawie zastosował wczoraj środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

[AKTUALIZACJA: Jak podała prokuratura – 45 letnia rowerzystka zmarła w poniedziałek wieczorem w szpitalu w Lublinie. Jej 3-letnie dziecko, które także ucierpiało w wypadku, jest w stanie stabilnym.]

 

Poprzedni artykułTikTokowy Dzień Dziecka w Zamościu.
Następny artykułPiknik rekreacyjno-edukacyjny w I LO
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments