Archipelag Roztocze – byliście w tym niezwykłym miejscu? Polecamy!

0
478

Archipelag Roztocze – Park Żywiołów w Budach to centrum edukacji, rozrywki i rekreacji dla całych rodzin. Miejsce inspirowane Roztoczańską przyrodą, historią i dziejami Kresów Wschodnich. Oferuje różne formy spędzania wolnego czasu dla wszystkich, bez względu na wiek. Oferta Parku skierowana jest do osób indywidualnych oraz zorganizowanych grup szkolnych a głównymi atrakcjami  dla zwiedzających są: Empiria Zmysłów i Żywiołów, Park Miniatur Kresowych, Dolina Czasoprzestrzeni oraz Place zabaw kreatywnych. 

Empiria Zmysłów i Żywiołów pokazuje nam Roztocze za pośrednictwem ultranowoczesnych technologii,  gdzie wszystkimi zmysłami możemy eksplorować jego walory,  smaki i zapachy. Mamy możliwość władać  żywiołami natury, kształtować rzeźbę ziemi, tworzyć własną melodię z dźwięków przyrody, która będzie najlepszą formą pamiątki z Roztocza, a ci którzy cenią sobie aktywność, mogą odbyć wirtualną wycieczkę rowerową po jego malowniczych zakątkach. Na najmłodszych gości czeka dwukondygnacyjny plac zabaw, podłoga interaktywna i laserowy tor przeszkód. Uzupełnieniem oferty interaktywnego centrum są trzy tematyczne pokoje zagadek, które dostarczą niesamowitych wrażeń oraz laboratoria  chemii i fizyki w których dzieci już od najmłodszych lat mogą obcować ze światem nauki.

Na zewnątrz kompleksu znajduje się Park Miniatur Kresowych niebywała kolekcja 26 makiet  zamków i twierdz Kresowej Rzeczypospolitej, obecnie leżących na terytorium Ukrainy. Zwiedzanie z przewodnikiem w stroju historycznym to żywa lekcja historii podczas której możemy przekonać się jak wyglądała potęga historycznej Polski z XVI wieku.

Kontynuując podróż historyczną, napotkamy Dolinę Czasoprzestrzeni, która  przeniesie nas w czasie, do okresu neolitu, jak i w przestrzeni –  do Starożytnych Grecji i Rzymu. Elementami wchodzącymi w skład Doliny są: Plac Antyczny, Plac Trzech Kultur, Plac Słowiański, Plac Grozy i Legend oraz Plac Skalny. Jest to przestrzeń, w której powracamy do kolebki naszej cywilizacji. Spacery po placu i alejkach starożytnej Grecji, koncerty w amfiteatrze, klimatyczne altanki w sąsiedztwie skał, wody, natury pozwolą spędzić czas w niesamowitym otoczeniu pięknej architektury.

Kolejnym ciekawym elementem Parku są zewnętrzne Place Zabaw Kreatywnych, które dostarczą całym rodzinom niesamowitych przygód! Tajemniczy Labirynt dostarczy wrażeń w poszukiwaniu wyjścia, Mega Klocki pobudzą wyobraźnię i kreatywność podczas tworzenia unikatowych budowli a w Kopalni Złota można odszukać zaginiony skarb! Ponadto dzieci będą mogły wydoić wiejską krówkę i aktywnie spędzić czas na placu zabaw z tyrolką.

Na terenie obiektu znajduje się wielokrotnie nagradzana Restauracja Ignis w której można zjeść pyszny posiłek. Specjalnością kuchni są dania nawiązujące do tradycyjnych receptur regionalnych. W menu króluje gęsina, która w nowoczesnym wydaniu zaskakuje podniebienie niejednego smakosza.

Jest to idealne miejsce na urządzenie wesela, przyjęcia rodzinnego, eventu czy spotkania firmowego. Każda z tych okazji wymaga odpowiedniej oprawy: eleganckiego wnętrza, przyjaznego personelu i przede wszystkim – pysznego jedzenia. Ponadto obiekt dysponuje salą bankietową oraz szkoleniową.

11 x 7 Archipelag Roztocze - byliście w tym niezwykłym miejscu? Polecamy!

Poprzedni artykułRozgrywki szachowe w Parku Miejskim
Następny artykułPrzegląd taneczny w MDK [LAUREACI, ZDJĘCIA]
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments