Witaminy dla kobiet w ciąży – niezbędne dla każdej przyszłej mamy

0
126

Okres ciąży jest w życiu każdej kobiety czasem szczególnym nie tylko z powodu oczekiwania na dziecko. W trakcie dziewięciu miesięcy jej organizm ma znacznie większe wymagania co do składników odżywczych – służą one nie tylko przyszłej mamie, ale również rozwijającemu się płodowi. Dlatego konieczna jest dieta, która będzie uwzględniać wszystkie wymagania tego stanu.

Witaminy stanowią w niej szczególnie ważną rolę. Dowiedz się, dlaczego oraz w jaki sposób zapewnić ciężarnej najlepsze źródło niezbędnych składników odżywczych.

Jakie witaminy należy zażywać w ciąży?

W okresie ciąży wszystkie witaminy są ważne, jednak niektóre – ważniejsze. Konkretnie dotyczy to kwasu foliowego, czyli witaminy B9 oraz witaminy D3. Ich regularne spożywanie w odpowiednich ilościach skutecznie pomaga w prawidłowym rozwoju płodu, dlatego lekarze zalecają zażywanie ich już od pierwszych tygodni ciąży. A co konkretnie robią?

Kwas foliowy wpływa na syntezę DNA, hamuje rozwój niektórych nowotworów, odpowiada za zapobieganie niedokrwistości, bierze udział w syntezie neuroprzekaźników, które wpływają na działanie układu nerwowego, a co również warto podkreślić – ma wpływ na samą płodność. Dlatego odpowiednie dawki powinny zażywać zarówno kobiety w ciąży, jak i dopiero starające się w nią zajść. Zalecana dzienna dawka dla ciężarnych to 400 mcg (0,4 mg) na dobę, w normalnej sytuacji jest to połowa z tego.

Witamina D3 – zwiększa wchłanianie wapnia i fosforu, czyli budulców niezbędnych dla prawidłowej budowy organizmu. Pomaga również  w mineralizacji kości oraz układu odpornościowego. Dawka dla kobiet w ciąży to 2000 IU/dobę.

Ponadto koniecznie jest dostarczanie wraz z witaminami takich minerałów, jak magnes, żelazo czy kwasy DHA.

Zestaw witamin dla kobiet w ciąży

Wychodząc naprzeciw potrzebom swoich klientek, wielu producentów przygotowało gotowe zestawy, zawierające minerały oraz witaminy dla kobiet w ciąży. Preparaty te – występujące pod postacią kapsułek lub tabletek – mają takie proporcje, aby dostarczać wszystkie składniki w wymaganej ilości. Za przykład mogą posłużyć propozycje z internetowej drogerii Drogeria Dr Zdrowie. Znajdziesz tu między innymi:

  • Prenatal Omega 3 DHA i EPA z ryb z witaminą D3 – kapsułki zawierające 700 mg DHA i 100 mg kwasu EPA, a także 2000 IU witaminy D3;
  • Witaminy i Minerały Prenatalne – tabletki przeznaczone dla kobiet w ciąży, zawierające m.in. kwas foliowy, żelazo chelatowane oraz niezbędną dla łożyska cholinę.

Tak przygotowane minerały i witaminy dla kobiet w ciąży powinny dostarczyć  wszelkich witamin potrzebnych do dobrego samopoczucia zarówno przyszłej mamy, jak i samego płodu. Na stronie drogeriadrzdrowie.pl znajdziesz ich szeroki wybór w bardzo atrakcyjnych cenach. Zobacz już dzisiaj!

Poprzedni artykułDzień Dziecka w Gminie Zamość. Atrakcji będzie co niemiara! [PROGRAM]
Następny artykułZAMOŚĆ: Przed nami duże wydarzenie sportowe.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments