Szczebrzeszyn po raz ósmy Stolicą Języka Polskiego. Zostań Mecenasem Społecznym Festiwalu.

0
310

Przygotowania do 8. edycji Festiwalu Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie idą pełną parą. W tym roku program wydarzenia układa się według wypracowanego przez lata formatu: przed nami spotkania autorskie, pasmo językowe, pasma patrona – Mirona Białoszewskiego i wieczorne koncerty i spektakle. Tradycyjnie nie zabraknie też Małej Stolicy Języka Polskiego. W tym roku organizatorzy zapraszają też wszystkich, dla których Festiwal to ważne i wartościowe wydarzenie do zostania Społecznym Mecenasem Festiwalu. 

 

-To jest coś, co daje energię i nie pozwala się poddawać w trudnych chwilach – to, że dostajemy od Państwa moc dobrych słów i wsparcie – mówi Katarzyna Sobieska dyrektorka Festiwalu Stolica Języka Polskiego. W tym roku w ramach 8. edycji organizatorzy zaproponowali możliwość wsparcia festiwalu i zostanie Mecenasem Społecznym Festiwalu, który potrwa od 7 do 13 sierpnia, a jego patronem jest w tym roku Miron Białoszewski. 

 

  • Festiwal Stolica Języka Polskiego tworzymy wspólnie. Aby móc budować go w pełnej skali – zapraszamy Was do dołożenia swojej cegiełki. Staramy się tworzyć niespotykany klimat, razem robić rzeczy piękne, dobre i potrzebne. W dodatku w okolicznościach wspaniałej przyrody Roztocza – dodają organizatorzy.

Festiwal  otrzymał po raz kolejny dotację z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Inicjatywę wspiera także Miasto i Gmina Szczebrzeszyn, Miasto Zamość i Starostwo Zamojskie. Od lat Festiwal ma też partnerów biznesowych, spotyka się z przychylnością mieszkańców Roztocza. 

-Zaufanie, jakim jesteśmy obdarzani napawa nas dumą i radością. A my, co roku, staramy się tego zaufania nie zawieść.  Przed tegoroczną edycją, decydujemy się zbudować kolejny, mocny filar festiwalu. Filar społeczny. Dlatego zwracamy się do szerokiego grona naszych Przyjaciół i zapraszamy do zostania Mecenasem Festiwalu. Do 10 czerwca na stronie internetowej prowadzimy zbiórkę finansową – mówi Piotr Duda pomysłodawca Festiwalu, jego dyrektor artystyczny, z pochodzenia szczebrzeszynianin. 

Tegoroczna edycja Festiwalu ma już swojego patrona. Jest nim Miron Białoszewski. Każdy kto zdecyduje się wesprzeć Festiwal otrzyma unikatowy plakat z grafiką – kolażem z Białoszewskim. 

-Festiwal to nie tylko wydarzenie, ale to społeczność. Myślę, że można powiedzieć – dobro wspólne, które możemy razem budować. My jako organizatorzy, tak naprawdę jesteśmy tylko organizatorami i otwieramy furtkę i zapraszamy do tego ogrodu. Co tam będzie – to zależy od nas wszystkich. My mamy narzędzia, żeby zorganizować to wydarzenie – potrzebujemy Waszego wsparcia – mówiła Katarzyna Sobieska podczas konferencji transmitowanej na Fanpage Festiwalu. 

-W swoim imieniu i całego zespołu, który pracuje intensywnie od stycznia nad tym, żeby Festiwal odbył się i żeby było jak najlepiej i jak najwspanialej serdecznie zapraszam Państwa na Festiwal w Szczebrzeszynie w sierpniu. Mam nadzieję, że spotkamy się nad Wieprzem i miło spędzimy ten czas słuchając pięknej literatury i muzyki – dodaje Katarzyna Sobieska. 

W tym roku 8. Edycja Festiwalu odbędzie się w dniach od 7 do 13 sierpnia. 

post3 Szczebrzeszyn po raz ósmy Stolicą Języka Polskiego. Zostań Mecenasem Społecznym Festiwalu.

publicznosc Szczebrzeszyn po raz ósmy Stolicą Języka Polskiego. Zostań Mecenasem Społecznym Festiwalu. mg 9033w Szczebrzeszyn po raz ósmy Stolicą Języka Polskiego. Zostań Mecenasem Społecznym Festiwalu.

Poprzedni artykułEcho serca – badania kontrolne
Następny artykułOferty staży z PUP Zamość.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments