Quad czy motorek na akumulator dla dziecka? Co wybrać?

0
167

Motory i quady na akumulator to dla dziecka więcej niż zabawki – to sposób na najprawdziwszą przygodę i rozrywkę, której nie jest w stanie zapewnić praktycznie żadna inna forma spędzania wolnego czasu. Ale który z tych typów pojazdów wybrać? Rozstrzygnijmy to!

Co łączy akumulatorowe quady i motorki dla dzieci?

W praktyce oba typy pojazdów spełniają te same normy bezpieczeństwa. I motor, i quad na akumulator dla dzieci, jeśli mają odpowiednie atesty, mogą być używane bez ryzyka. I właśnie kwestię atestów warto wziąć na tapet już na samym początku. Kupując na znanym chińskim portalu, nie ma się gwarancji, że sprzęt będzie faktycznie zgody z europejskimi normami, dlatego, nie mając możliwości sprawdzenia autentyczności atestów, dobrze jest wybrać się po quada lub motor dla dzieci na akumulator do sprawdzonego sklepu. Jednym z większych importerów jest w Polsce firma Ramiz.

Pozostałe cechy wspólne dotyczą głównie kwestii technicznych, a więc stosowania podobnego typu źródeł zasilania, rozwiązań w zakresie sterowania, ładowania czy osiągów. Także zastosowane materiały będą podobne, choć oczywiście w quadach i motorach budżetowych będą one zwykle nieco mniej wytrzymałe niż w droższym sprzęcie.

Quad na akumulatorowy dla dziecka: kiedy warto go wybrać?

Quady są wybierane dla dzieci głównie ze względu na to, że rodzice są przekonani o ich większej stabilności. To prawda, że wywrócenie quada nie jest łatwe, ale w praktyce niełatwo zrobić to także z motorkiem. Faktem jednak jest, że quad będzie po prostu wygodniejszy do jazdy po nierównym terenie i dla dzieci, które z pewną rezerwą podchodzą do tej formy zabawy.

Istotną przewagą quadów na akumulator jest to, że mogą posłużyć do zabaw kilkorgu dzieciom. Mniejsze modele są dwumiejscowe, ale większe spokojnie mieszczą czwórkę dzieciaków i nie tracą przy tym dynamiki jazdy, bo ich udźwig to aż 120 kilogramów. To będzie więc świetne rozwiązanie dla rodzeństwa albo dzieci, które po prostu wolą wspólne zabawy.

Ze względu na swoją masę i wymiary quad będzie świetną zabawką przy domu, raczej nie ma co liczyć na zabranie takiego pojazdu na wakacje.

Czy warto kupić największe quady?

Duży quad ma tę zaletę, że będzie miał większe silniki. To z kolei oznacza zwykle dłuższą żywotność i przy okazji również większy akumulator. Taki zapas funkcjonalny ma jeszcze jeden atut: quady, szczególnie te najmocniejsze, starzeją się relatywnie powoli: zanim pojemność akumulatora wyraźnie się zmniejszy, minie sporo czasu, a silniki o większej mocy też będą wybaczały więcej błędów. Jest to co prawda rozwiązanie droższe, ale podobnie jak z innym sprzętem elektrycznym, warto na droższe quady akumulatorowe spojrzeć też przez pryzmat zwiększonej trwałości.

A może motorek akumulatorowy dla dziecka? Dlaczego warto?

Motor na akumulator przede wszystkim jest zdecydowanie tańszy – często kosztuje niewiele więcej niż wiele zabawek licencjonowanych, a to na pewno spory atut z punktu widzenia rodziców. Jest też zdecydowanie lżejszy od quada, więc wybierając się na wycieczkę pod miasto, można go z powodzeniem zabrać w bagażniku przeciętnego auta.

Jeśli dziecko woli zabawy solo albo po prostu ma to być zabawka na czas spędzany bez towarzystwa rówieśników, to z oczywistych względów jednomiejscowy motor będzie stanowił świetne rozwiązanie. Moc takich pojazdów jest relatywnie niewielka, więc to dobry wybór dla młodszych dzieci – ich opanowanie jest jednak prostsze niż prowadzenie swojego quada, a frajda bardzo podobna.

Nie do przeoczenia jest jeszcze inna zaleta: motory zdecydowanie łatwiej osiągają status pojazdów kultowych niż quady. Dla wielu dzieciaków po prostu są zdecydowanie fajniejsze, a to argument, z którym nie da się dyskutować, podając dane techniczne.

Motory mają mały akumulator – jakie są tego zalety?

Mały akumulator ma małą masę i w przypadku jednomiejscowego pojazdu nawet mniejsze napięcie z powodzeniem wystarczy do sprawnego poruszania się. Mniejsze będą też silniki, przy czym nie wpłynie to negatywnie na dynamikę, bo i masa pojazdu jest niewielka.

Materiał partnera

 

Poprzedni artykuł„Unia Europejska – jaka miała być a jaka jest.” Wykład otwarty Prof. Zbigniewa Krysiaka.
Następny artykułSzpital “papieski”: Wkrótce otwarcie Oddziału Neurologicznego po modernizacji.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments