Wykopał granat na własnej posesji

0
159
fot. KMP w Zamościu
GAIA

Policjanci z Łabuń zostali powiadomieni o znalezieniu niewybuchu. Skorodowany granat został wykopany na prywatnej posesji podczas prac porządkowych. Funkcjonariusze zabezpieczali niebezpieczne znalezisko do czasu przyjazdu saperów.

Zalęgającą w ziemi pozostałość z czasów II Wojny Światowej odnalazł porządkujący działkę właściciel posesji w miejscowości Łabuńki Pierwsze. Po wykopaniu niewybuchu 37-latek natychmiast przerwał prace i powiadomił policjantów.

Okazało się, że niewybuch to skorodowane granat ręczny F – 1. Znalezisko oraz teren wokół niego zostały zabezpieczone przez policjantów z Łabuń. Wywiezieniem i neutralizacją niewybuchów na poligonie zajął się powiadomiony patrol saperski.

  • W sytuacji odnalezienia niewybuchu należy postępować rozsądnie i z rozwagą. – mówi Dorota Krukowska- Bubiło z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu – Tego typu przedmioty, pomimo upływu lat, mogą być bardzo niebezpieczne. Samodzielnie nie wolno ich dotykać, sprawdzać oraz przenosić. Teren odnalezienia niewybuchu należy oznaczyć, a następnie powiadomić dyżurnego jednostki Policji, który skieruje w to miejsce policjantów. – przestrzega policjantka.
- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments