Zamojskie Memoriały Szachowe

0
275

Zamojski Klub Szachowy z inicjatywy lokalnego środowiska szachowego podjął się zorganizowania przedsięwzięcia pod nazwą „Zamojskie Memoriały Szachowe”. 

„Zamojskie Memoriały Szachowe” to cykl 3 turniejów szachowych  o zasięgu wojewódzkim, upamiętniających nieżyjących już zamojskich szachistów. Celem zadania jest przybliżenie sylwetek zmarłych szachistów, ich życiorysów oraz wkładu w rozwój szachów w Zamościu. Ponadto projekt ma na celu popularyzację szachów jako dyscypliny wśród dzieci, młodzieży i dorosłych w środowisku lokalnym. Uczestnicy wszystkich turniejów mogli rywalizować w 5 kategoriach wiekowych: klasy I-III szkoły podstawowe, klasy IV-VI szkoły podstawowe, klasy VII – VIII szkoły podstawowe, szkoły ponadpodstawowe oraz seniorzy.

Pierwszy turniej pamięci Mariana Balickiego, organizatora życia szachowego w Zamościu, Prezesa Koła Miłośników Gry Szachowej w latach 1945-1950, założyciela Okręgowego Związku Szachowego w Zamościu, odbył się 26.03.2022 r. w sali Centrum Kultury Filmowej STYLOWY w Zamościu. Drugi memoriał miał miejsce 30.04.2022 r. w Muzeum Szachy Świata i upamiętniał sylwetkę zamojskiego szachisty Bronisława Pekosińskiego. Trzeci memoriał upamiętnił w dniu 14.05.2022 r. sylwetkę Józefa Rybaka, mistrza okręgu zamojskiego, pomysłodawcę turnieju im. Balickiego, sędziego klasy państwowej. W całym cyklu wzięło udział 86 szachistów. Organizatorem był Zamojski Klub Szachowy i Muzeum Szachy Świata w Zamościu. Wsparcia w organizacji udzielił Wydział Kultury i Sportu Miasta Zamość.

W niedługim czasie, bo już w czerwcu zamojski Klub Szachowy zamierza reaktywować Turniej Szachowy im. Hetmana Jana Zamojskiego oraz powrócić do organizacji zamojskich symultan szachowych z arcymistrzami, których było już w Zamościu 18.

Poprzedni artykułLegalna praca w Holandii na wyciągnięcie ręki.
Następny artykułNajnowsze oferty pracy z Zamościa i regionu – 16.05.2022r.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments