Policjanci przesiedli się na rowery.

0
196

Policjanci ze Zwierzyńca od piątku (13.05) patrolują okolice tej urokliwej roztoczańskiej miejscowości również na rowerach. Rowerowe patrole można spotkać w parku, w rejonach miejsc rekreacyjnych, nad wodnymi akwenami, wszędzie tam, gdzie dojazd radiowozem jest utrudniony. Policyjni cykliści przede wszystkim sprawdzają zachowanie pieszych i rowerzystów. Dbają o bezpieczeństwo mieszkańców i turystów oraz reagują, gdy prawo jest łamane.

Wzorem lat ubiegłych na ulice Zwierzyńca wyjechały rowerowe patrole. Miejscowi policjanci na rowerach dbają o bezpieczeństwo i służą pomocą zarówno mieszkańcom, jak i turystom. Patrolują, edukują o bezpieczeństwie, reagują też na łamanie prawa. Zwracają uwagę na przestrzeganie przepisów drogowych, zarówno przez pieszych jak i właścicieli jednośladów.

Policyjnych cyklistów można spotkać w rejonie miejsc rekreacyjnych, na ścieżkach rowerowych, w parku, nad akwenami wodnymi, ale także w centrum urokliwego Zwierzyńca, jak też w okolicznych miejscowościach. Wykorzystanie rowerów w codziennej służbie ułatwia dotarcie w miejsca, do których dojazd radiowozem jest niemożliwy lub znacznie utrudniony. Skuteczność i mobilność policyjnych rowerowych patroli podkreślają sami mundurowi.

źródło: KMP w Zamościu

Poprzedni artykułZAMOŚĆ: Szukasz stażu? Sprawdź najnowsze oferty z PUP
Następny artykułLekko, łatwo i przyjemnie
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments