Ogólnopolskie Roztoczańskie Zawody w Biegu i Marszu na Orientację [RELACJA, ZDJĘCIA]

0
298
fot. Uczniowski Klub Sportowy „Azymut” Siedliska

Ponad 150 zawodników wzięło udział w rozegranych w sobotę (14.05) Ogólnopolskich Roztoczańskich Zawodach w Biegu i Marszu na Orientację – przez sport przypominamy o historii 2022. Wydarzenie poświęcone było pamięci bohaterów i ofiar Powstania Zamojskiego – partyzantów walczących w obronie wysiedlanej ludności Zamojszczyzny z lat 1942-1943.

Organizatorem zawodów był Uczniowski Klub Sportowy „Azymut” Siedliska przy wsparciu organizacyjnym Gminy Zamość i Lubelskiego Związku Orientacji Sportowej oraz wsparciu finansowym Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach zadania Ogólnopolskie Roztoczańskie Zawodyw Biegu i Marszu na Orientację – przez sport przypominamy o historii 2022.

Bazą zawodów było Centrum Geoturystyczne w Lipsku Polesiu. Organizator zapewniał wszystkim uczestnikom słodki poczęstunek i wodę oraz pamiątkowe gadżety. Już od godz. 9.00 do rywalizacji w biegu na dystansie 100 m przystąpili najmłodsi uczestnicy w rocznikach 2017 do 2012. 

O godzinie 10.00 na trasę marszu na orientację wyruszyły grupy rodzinne i szkolne wykonując po drodze zadania związane z tematyką imprezy. 

O godzinie 10.30 nastąpił start do biegu na orientację na średnim dystansie. Do rywalizacji przystąpiło 87 zawodników i zawodniczek w kategoriach od 10 lat i młodszych do 50 lat i starszych  z województw: podkarpackiego, lubelskiego i pomorskiego oraz przebywające na terenie gminy Zamość dzieci i młodzież z Ukrainy.

Zawody na orientację polegają na odnalezieniu przy pomocy mapy i kompasu punktów kontrolnych ukrytych w lesie. Ilość punktów i dystans do przebiegnięcia jest przystosowany do każdej kategorii wiekowej. W zawodach biorą udział dzieci od lat 10 do seniorów 60+. Czas i potwierdzenie pobytu na punktach kontrolnych jest sprawdzany elektronicznie.

O godzinie 11.00 po instruktażu i rozgrzewce na trasę marszu na orientację wyruszyli sympatycy marszów z kijkami nordic walking. Marsz po śladach walk partyzanckich prowadził uprawniony instruktor nordic walking i przewodnik turystyczny. O godzinie 13.00 do 14.00 nastąpiło podsumowanie wydarzenia i wręczenie medali i dyplomów za udział poszczególnych konkurencjach i kategoriach.

Nagrody wręczali Konrad Dziuba Dyrektor Wydziału Społecznego i Promocji Gminy Zamość oraz Prezes UKS Azymut Siedliska Dorota Czarny.

W imprezie wzięło udział ponad 150 uczestników. Zawodnicy za udział w konkurencjach indywidualnych otrzymywali medale i dyplomy, a w konkurencjach drużynowych puchary.

Więcej zdjęć i szczegółowe wyniki konkurencji na stronie azymutsiedliska.cba.pl

 

Poprzedni artykułPijany kierowca BMW wjechał do rowu i chciał przekupić policjantów.
Następny artykułHulajnogi miejskie w Zamościu. Czy to dobry pomysł?
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments