ZAMOŚĆ: Wymień elektrośmieci na nasiona łąki kwietnej.

0
277

Zrób wiosenne porządki! Zamień elektrośmieci na nasiona roślin miododajnych! Już 20 maja 2022 r., w godzinach od 10:00 do 18:00, przy Szkole Podstawowej nr 8, przy ul. B.Prusa 10 w Zamościu odbędzie się zbiórka elektrośmieci. Akcja odbędzie się w ramach Eko Pikniku organizowanego pod hasłem „Włącz klimat na wiosnę”.

Celem akcji jest umożliwienie mieszkańcom szybkiego i sprawnego pozbycia się starych oraz zalegających w mieszkaniach czy w domach elektroodpadów czyli urządzeń zasilanych na prąd, baterie lub akumulatory. W ten sposób trafią one do profesjonalnych zakładów przetwarzania. Według ostatnich badań w naszych domach przetrzymujemy aż 20 milionów sztuk elektroodpadów. Najwyższa pora się ich pozbyć i przekazać je do recyklingu. Dodatkowa korzyść to możliwość wymiany elektrośmieci na nasiona łąk kwietnych. Takie łąki są bardzo atrakcyjne i dużo ciekawsze, niż trawa. Kolorowe, kwitnące i często pachnące rośliny, tworzą niepowtarzalne obrazy, które możemy tworzyć w naszych ogrodach i cieszyć się nimi aż do jesieni.

Wszystkie oddane przez mieszkańców Zamościa elektroodpady trafią do recyklingu, dzięki czemu zostaną odzyskane z nich cenne substancje i surowce. Z części z nich powstaną jedyne w swoim rodzaju ule z recyklingu. Można je oglądać także w Zamościu.  W czasie zbiórki elektrycznych śmieci, Fundacja Odzyskaj Środowisko przeprowadzi warsztaty ekologiczne. „Opowiemy o sekretnym życiu pszczół i pokażemy praktyczny wymiar recyklingu. Odkryjemy też elektryczne śmieci jako dzieła sztuki trash-art.”.

Akcja, realizowana w ramach projektu Elektryczne Śmieci, jest to efekt współpracy Urzędu Miasta Zamość z Fundacją Odzyskaj Środowisko i Organizacją Odzysku AURAEKO. Partnerem akcji jest Szkoła Podstawowa nr 8 w Zamościu.

6884b ZAMOŚĆ: Wymień elektrośmieci na nasiona łąki kwietnej.

Poprzedni artykułZamość wysoko w konkursie na najbardziej cyfrową gminę NSP2021!
Następny artykułPirat drogowy gnał BMW z prędkością 189 km/h.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments