Ten SMS to oszustwo! Uważajcie! Podaj dalej, ostrzeż mamę, babcię znajomego

0
273

Przypominamy i ostrzegamy przed SMS- ami od osób podszywających się pod firmę PGE. W tego typu wiadomościach jesteśmy informowani o niedopłacie za prąd i konsekwencji jego wyłączenia. Na końcu wiadomości znajduje się link, który ma ułatwić płatność. Takie SMS-y piszą oszuści, którzy próbują wyłudzić dane i dostęp do naszego konta bankowego właśnie poprzez zawarty w wiadomości link.

Zdjęcie z ekranu telefonu komórkowego na którym widnieje fałszywa  treść o zaplanowanym odłączeniu energii elektrycznej.

Takie wiadomości to niemal codzienność jednak nadal nie brakuje osób, które w obawie o wyłączenie prądu decydują się kliknąć w link i zapłacić zaległość. Niestety link odsyła do fałszywej strony poprzez którą logujemy się do swojego konta. W ten sposób oszuści najczęściej pozyskują loginy i hasła do konta.

Apelujemy o ostrożność! Jeśli otrzymamy sms informujący o zaległości i mamy wątpliwości czy wiadomość jest autentyczna, skontaktujmy się z usługodawcą i potwierdźmy, czy faktycznie mamy jakieś zadłużenie. Pamiętajmy również o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas płatności online.

Rzecznik Prasowy

komisarz Andrzej Fijołek

Poprzedni artykułBezrobotny fizjoterapeuta oszukiwał na portalu randkowym
Następny artykułUroczystości z okazji 77. rocznicy rozbicia Obozu Zagłady Żołnierzy Armii Krajowej w Błudku (gm. Susiec)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments