Zamość: wypadek na pasach z udziałem rowerzystki

1
2277

Kierująca jednośladem przejeżdżając przez ulicę Odrodzenia oznakowanym przejazdem dla rowerów została potrącona przez kierującego pojazdem marki Peugeot. Po zderzeniu z samochodem 65-letnia cyklistka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Apelujemy o ostrożność na drodze, zwłaszcza w rejonie przejść dla pieszych i przejazdów rowerowych.

Do wypadku z udziałem rowerzystki doszło wczoraj kilka minut po godzinie 16:00 na ulicy Odrodzenia w Zamościu. Powiadomieni o zdarzeniu policjanci na miejscu wypadku wstępnie ustalili, że kierujący pojazdem marki Peugeot zjeżdżając z ronda nie zauważył przejeżdżającej jezdnię rowerzystki i doprowadził do zderzenia samochodu z rowerem. Kierująca jednośladem 65-latka z Zamościa poruszała się drogą dla rowerów wzdłuż ulicy Partyzantów w kierunku Starego Miasta. W czasie, gdy doszło do wypadku była na oznakowanym przejeździe dla rowerów.

Po zderzeniu z pojazdem rowerzystka potrzebowała pomocy medycznej. Załoga karetki pogotowia z obrażeniami ciała przewiozła ją do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że 57-letni mieszkaniec gminy Stary Zamość, który kierował osobówką był trzeźwy. Trzeźwa była także 65-latka.

Na miejscu wypadku policyjna grupa dochodzeniowo – śledcza wykonała czynności procesowe. Na ich podstawie, w czasie prowadzonego w tej sprawie postępowania, mundurowi ustalą dokładne okoliczności zdarzenia.

Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach, o czujność i przewidywanie zagrożeń, zwłaszcza w rejonach przejść dla pieszych oraz przejazdów dla rowerzystów. Pamiętajmy, że rowerzysta przejeżdżając jezdnię przez oznakowany przejazd dla rowerów ma pierwszeństwo. Tak mówią przepisy, do których przestrzegania zobowiązani są wszyscy uczestnicy ruchu. Jednak ważne jest również to, aby rowerzyści dbając o swoje bezpieczeństwo przed wjechaniem na jezdnię bacznie obserwowali, czy zbliżający się kierujący samochodem zdąży właściwe zareagować i w odpowiednim momencie bezpiecznie zatrzymać pojazd.

Źródło: KMP Zamość, starszy aspirant Dorota Krukowska – Bubiło

361 201505 Zamość: wypadek na pasach z udziałem rowerzystki 361 201506 Zamość: wypadek na pasach z udziałem rowerzystki 361 201508 Zamość: wypadek na pasach z udziałem rowerzystki

Poprzedni artykułUwaga! Alert RCB: gwałtowne burze i silny wiatr!
Następny artykułPrzed nami Mistrzostwa Polski w koszykówce 3×3. Twierdza Zamość Cup 2022 r.
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
dawid

Proszę osobę poszkodowaną w wypadku lub jej rodzinę o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. Dawid tel.579925890