Policjanci z Zamościa na podium kolarskich wyścigów

0
287

Reprezentując lubelski garnizon Policji Monika Mazur i Radosław Wasilewski policjanci z zamojskiej komendy oraz Iwona Panas z komendy w Chełmie z sukcesami zakończyli kolarskie zmagania służb mundurowych. Podczas Mistrzostw Polski Policji w jeździe indywidualnej na czas oraz Mistrzostw Polski Policji ze startu wspólnego wywalczyli miejsca ma podium. Monika Mazur została Mistrzynią Polski Policji, Radosław Wasilewski zdobył tytuł Wicemistrza Polski Policji. W jeździe indywidualnej na czas pierwsza na mecie była Iwona Panas.

W miniony weekend w powiecie myślenickim w ramach amatorskiego wyścigu w kolarstwie szosowym ,,Majka Gran Fondo” odbyły się wyścigi o tytuł Mistrza Polski Policji w jeździe indywidualnej na czas oraz tytuł Mistrza Polski Policji w wyścigu ze startu wspólnego. Wśród uczestników wyścigu byli policjanci z całej Polski. Brało w nim udział ponad 300 zawodników, w tym prawie 50 mundurowych. Tradycyjnie już w kolarskich zmaganiach wzięli również udział mundurowi z zamojskiej Policji – Monika Mazur oraz Radosław Wasilewski oraz Iwona Panas policjantka z chełmskiej komendy. Mundurowi reprezentowali Komendę Wojewódzką Policji w Lublinie.

Podczas pierwszego dnia zawodów wyścig rozgrywany był w formule jazdy indywidualnej na czas na dystansie 20 km. Start i meta znajdowały się w centrum Dobczyc. Jako pierwsza do mety dojechała chełmska policjantka Iwona Panas zostając Mistrzynią Polski Policji w jeździe indywidualnej na czas, II miejsce na podium zajęła Monika Mazur z zamojskiej komendy.

Podczas drugiego dnia wyścigu w Myślenicach mundurowi rywalizowali na dystansie 72 km w dwóch kategoriach wiekowych. Trasa przebiegająca przez powiat myślenicki i limanowski obfitowała w liczne podjazdy i charakteryzowała się łącznym przewyższeniem 996 m.

Ten dzień kolarskich zmagań należał do policjantki z Zamościa. Nasza koleżanka Monika Mazur dojechała do mety jako pierwsza i tym samym zdobyła tytuł Mistrza Polski Policji kobiet. Monika Mazur wygrała także w kategorii wiekowej wyścigu. Trzecie miejsce wywalczyła Iwona Panas, plasując się  jednocześnie na 2 miejscu w kategorii wiekowej wyścigu. Natomiast zamojski policjant Radosław Wasilewski, który na co dzień pełni służbę w Szczebrzeszynie został Wicemistrzem Polski Policji. Zajął także 3 miejsce w kategorii wiekowej wyścigu.

Puchary i nagrody zwycięzcom wręczali Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinspektor Roman Kuster, Komendant Powiatowy Policji w Myślenicach inspektor Maciej Kubiak oraz Rafał Majka.

źródło: Komenda Miejska Policji w Zamościu

Poprzedni artykułPo minięciu radiowozu przyspieszył. Kosztowało go to między innymi 2500 zł
Następny artykułOgólnopolskie Roztoczańskie Zawody w Biegu i Marszu na Orientację