Świetny występ młodzików Padwy Zamość.

0
489

Świetny występ młodzików Padwy Zamość. W ostatnim meczu turnieju 1/8 Finału Pucharu ZPRP nasz zespół pokonał MKS Poznań 32:30 i z pierwszego miejsca awansował do Finału, w którym zagra osiem najlepszych drużyn w Polsce. Decydujące starcie będzie miało miejsce w dniach 19-22 maja, miejsce jeszcze do ustalenia. We wcześniejszych spotkaniach Padwa pokonała Orła Opole 27:14 i Wisłę Płock 30:26.

W spotkaniu z poznaniakami podopieczni Damiana Morawskiego długo gonili gospodarzy, ale kiedy już ich dopadli, nie wypuścili zwycięstwa z rąk. Awans do czołowej ósemki w kraju to duży sukces naszego klubu, a jednocześnie potwierdzenie jakości szkolenia!

  • Nie byliśmy faworytem tego turnieju, więc tym większe brawa dla chłopaków. Zespół z Poznania przewyższał nas pod względem fizycznym i motorycznym, ale jak się okazało, na końcowy wynik w piłce ręcznej składa się nie tylko siła i sędziowanie. Mieliśmy w swoich szeregach dużo zawodników, którzy w decydujących momentach brali na siebie odpowiedzialność i nie bali się rzucać. W obronie byliśmy zdeterminowani, chłopcy nie zadowolili się drugim miejscem i dali z siebie wszystko. Ten wynik ma taką swoją piękną historię, bo w czasach pandemii spotykaliśmy się w niedzielę, trenowaliśmy na dworze i ciężko trenowaliśmy, gdzie tylko się dało – podkreśla trener Damian Morawski. – Cieszymy się ogromnie i już żyjemy finałem! Dla nas to naprawdę duża sprawa! W imieniu drużyny pięknie dziękuję naszym niesamowitym kibicom, którzy mocno nas wspierali. Przez to czuliśmy niemal, jakby turniej był rozgrywany w Zamościu!

PADWA: Dragan Dawid, Krysiak Adam, Kulik Karo – Arcaba Paweł, Jarentowski Igor, Łyś Paweł, Bielecki Mateusz, Sokołowski Patryk, Gawliczek Michał, Świstowski Igor, Bielecki Wiktor, Pieczykolan Ignacy, Smyl Wojciech, Dymytryszyn Szymon, Dołba Kacper, Brodziak Dominik. Trener: Morawski Damian.

Poprzedni artykuł39-latka z trójką dzieci trafiła do szpitala
Następny artykułMożna tylko żałować…
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments