ZAMOŚĆ: Nastoletni rolkarz potracony na przejściu dla pieszych

0
386
fot. KMP w Zamościu

Poruszający się na rolkach 16-latek przejeżdżając przez przejście dla pieszych został potrącony przez kierującą fiatem. Z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Szczegóły wypadku ustalają policjanci. Mundurowi przypominają, że zgodnie z przepisami osoba na rolkach powinna poruszać się chodnikiem, drogą dla pieszych lub drogą dla rowerów. Natomiast jezdnie przekraczać korzystając z przejścia dla pieszych lub przejazdu dla rowerów

Do wypadku doszło wczoraj kilka minut przed godziną 19:30 w Zamościu na przejściu dla pieszych w pobliżu ronda Wyszyńskiego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierująca fiatem jechała ulicą Wyszyńskiego w kierunku Nowego Miasta. Dojeżdżając do przejścia dla pieszych nie zatrzymała się i uderzyła w będącego na pasach 16-latka, który poruszał się na rolkach.

Nastoletni mieszkaniec Zamościa po zderzeniu z fiatem wymagał pomocy medycznej. Załoga karetki pogotowia przewiozła go do szpitala. Zarówno kierująca fiatem 50-latka z Zamościa, jak i 16-latek byli trzeźwi. Szczegóły wypadku ustalają policjanci.

Policja przypomina, że rolki zgodnie z zawartą w prawie drogowym definicją to urządzenie wspomagające ruch.

  • Zgodnie z przepisami osoba na rolkach zobowiązana jest korzystać z chodnika, drogi dla pieszych lub drogi dla rowerów. Na chodniku i drodze dla pieszych taka osoba musi poruszać się z prędkością zbliżoną do prędkości pieszych i zapewniającą panowanie nad urządzeniem. Ma obowiązek ustąpić pierwszeństwa pieszemu, nie może też utrudniać ruchu pieszym. Przy przekraczaniu jezdni zobowiązana jest korzystać z przejścia dla pieszych lub przejazdu dla rowerów. Rolkarz zgodnie z przepisami nie może być nietrzeźwy, jechać tyłem lub też czepiać się innych pojazdów. Poza tym, tak jak każdy inny uczestnik ruchu drogowego powinien zachować ostrożność, a przejeżdżając przez jezdnię szczególną ostrożność. – wyjaśnia Dorota Krukowska – Bubiło, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

 

Poprzedni artykułZdobyli indeksy Uniwersytetu Jagiellońskiego jeszcze przed maturą!
Następny artykułPonad 200 wykroczeń i cztery zatrzymane prawa jazdy w jeden dzień.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments