Kliknął w nadesłany link, z jego konta zniknęło prawie 19 tysięcy złotych.

0
258
zdjęcie ilustracyjne, Pixabay

32 – latek chciał sprzedać przez internet telefon i wszedł w podesłany mu przez oszustów link. W efekcie podstępu z jego konta „zniknęło” prawie 19 tysięcy złotych. 

Wczoraj do policjantów zgłosił się 32 – latek z powiatu biłgorajskiego, który kilka dni wcześniej na jednym z popularnych portali ogłoszeniowych wystawił do sprzedaży telefon komórkowy. Za pośrednictwem znanego komunikatora skontaktowała się z nim osoba zainteresowana zakupem. Podesłała mu link, za pośrednictwem którego miał otrzymać pieniądze. Mężczyzna po wejściu w link został przekierowany na stronę z listą banków. Wybrał swój bank, a następnie sądząc, że loguje się do  bankowości elektronicznej podał między innym numer karty bankomatowej. Okazało się jednak, że zamiast otrzymać przelew, z jego konta przelano prawie 19 tysięcy złotych. Mężczyzna zgłosił sprawę w swoim banku i powiadomił policjantów, którzy teraz szukają oszustów.

Policja przypomina, że niezależnie od tego czy kupujemy czy sprzedajemy w internecie nigdy nie otwierajmy podesłanych nam od nieznajomych linków i nie podawajmy żadnych danych.

źródło: KPP Biłgoraj

 

 

Poprzedni artykułZAMOŚĆ: Spotkanie z pisarką Moniką Teresą Rudzką
Następny artykułŚniadanie Wielkanocne dla uchodźców w Punkcie Recepcyjnym w Tomaszowie Lubelskim
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments