Kryptowaluta w 2022 roku. Co powinieneś wiedzieć

0
100

 

Kryptowaluty są jak huragan – nie jest to dla nikogo tajemnicą. To, co zaczęło się jako lekka mżawka, stało się kaskadą wiadomości. Wszyscy mówią o kryptowalutach. Waluty wirtualne zyskują na znaczeniu, jakiego nigdy wcześniej nie widziano. Czy to będzie długoterminowa sprawa?

Zjawisko boomu krypto ma swoje wytłumaczenie. Kryptowaluty stały się popularne, ponieważ zaczynają być używane przez wiele osób na całym świecie. To zatem takie proste.

Jednak kryptowaluty nie są do końca nowe. Pierwszą kryptowalutę, matkę ich wszystkich, popularny Bitcoin, wypuszczono w 2009 roku i wtedy to się wszystko zaczęło. Była to pierwsza naprawdę udana próba wyprodukowania zaszyfrowanych pieniędzy elektronicznych.

Przez lata pasja do kryptowalut była jednak czymś tajemniczym i nie przyciągała uwagi mas. Teraz świat się zmienił i wiele osób wie o kryptowalutach, a inni, nawet jeśli nic o tym nie wiedzą, cały czas komentują.

Czy kryptowaluty są bańką, czy nie?

Czy kryptowaluty to moda i czy to kwestia czasu, zanim wszystko pęknie? To temat, który wywołuje wiele dyskusji i nikt się z nikim nie zgadza.

Musimy również zdawać sobie sprawę z dużego zainteresowania, które nie pomaga w dobrym zrozumieniu sytuacji.

Ci, którzy zainwestowali miliardy w kryptowaluty, twierdzą, że Bitcoin i inne wirtualne waluty to waluty przyszłości. Ci, którzy wątpią w kryptowaluty, międzynarodowe władze bankowe, banki centralne i stojący za nimi ekonomiści, uważają kryptowaluty za niebezpieczną bańkę. Są argumenty z jednej i drugiej strony.

Jednym z największych zagrożeń kryptowalut, takich jak Bitcoin, jest ich ekstremalna zmienność. Prawdą jest, że waluty cyfrowe gwałtownie zyskały na wartości w ostatnich latach, ale tak samo, jak wzrosły, mogą również spaść i utopić tysiące inwestorów, zarówno dużych, jak i małych. Aby uniknąć zmienności i podejmować właściwe decyzje, wielu traderów korzysta z oprogramowania do automatycznego handlu. Na przykład istnieje aplikacja Bitcoin trader. Dość niezawodny i łatwy w użyciu.

Jedną z cech, które sprawiają, że pieniądz robi pieniądz, jest to, że jego wartość zwykle pozostaje mniej więcej stabilna przez długi czas. Tak przynajmniej dzieje się z walutami fiducjarnymi na świecie, takimi jak dolar, euro czy funt szterling.

Co najmniej ośmiu laureatów Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii, niektórzy z antagonistycznych szkół ekonomicznych, zidentyfikowało Bitcoina i inne kryptowaluty jako potencjalnie destrukcyjną bańkę ekonomiczną. Pewien profesor Uniwersytetu Nowojorskiego uznał Bitcoina za „matkę wszystkich baniek”.

Czym są kryptowaluty?

Są cyfrowym środkiem wymiany i przechowywania wartości. Nic dodać nic ująć. Brzmi prosto, ale za tym kryje się złożona technologia.

W przeciwieństwie do tradycyjnych pieniędzy, kryptowaluty nie podlegają międzynarodowym normom czy przepisom danego państwa. Wiele krajów próbuje regulować kryptowaluty, ale jak dotąd kryptowaluty wyróżniają się tym, że są wysoce zaszyfrowanymi i bezpiecznymi systemami zdecentralizowanymi.

Kryptowaluty nie są wspierane przez żaden bank centralny i nie mają fizycznego wsparcia. Kluczem do zrozumienia nowych wirtualnych walut jest technologia, która za nimi stoi: blockchain, czyli technologia o niesamowitym potencjale.

Technologia blockchain, aby dobrze Ci to zobrazować, to taka, która umożliwia weryfikację każdej transakcji i sprawia, że nie można wydać dwa razy tej samej waluty, co jest fundamentalne, gdy mówimy o pieniądzach.

Powszechnie mówi się, że złamanie zabezpieczeń kryptograficznych zapewniających korzystanie z kryptowalut wymagałoby mocy obliczeniowej znacznie większej niż możliwości technologiczne obecne w dzisiejszym świecie. Innymi słowy, włamanie się do technologii chroniącej kryptowaluty przyniosłoby więcej kosztów niż korzyści, czyli jest to po prostu niemożliwe.

Gdzie kupię kryptowaluty?

Obecnie w Internecie jest wiele miejsc, w których można kupować i wymieniać kryptowaluty. Czy wszystkie te strony są polecane? Oczywiście, że nie. Ważne jest, abyś znał strony, na których możesz bezpiecznie kupić Bitcoina lub inne kryptowaluty.

Jedną z najpopularniejszych i najprostszych witryn jest Coinbase, która również wyróżnia się jako jedna z najbardziej niezawodnych i renomowanych na rynku.

Inną z najczęściej używanych stron do pozyskiwania kryptowalut jest giełda Binance, która oferuje aplikacje mobilne i stacjonarne, które umożliwiają łatwy dostęp z dowolnego urządzenia i miejsca na świecie.

Prowizje oferowane przez platformę Binance są bardzo ciekawe i atrakcyjne. Powinienem również wspomnieć, że istnieje Binance Coin, oficjalna kryptowaluta tej popularnej giełdy. Gdzie można kupić Binance Coin? Cóż, odpowiedź jest prosta: Binance to najlepsze miejsce do tego, choć nie jedyne.

Inną bardzo popularną stroną do kupowania aktywów kryptograficznych jest Kraken, jeden z największych portali do kupowania i sprzedawania kryptowalut.

 

Poprzedni artykułZ dalekiej podróży bez punktów
Następny artykułTragedia na krajowej 17. Jedna osoba nie żyje, dwie są ranne.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments