Motocyklista próbował uciec policji

0
240
fot. KPP Tomaszów Lubelski

Za niezatrzymanie do kontroli drogowej i kierowanie motocyklem bez uprawnień odpowie 24-latek z gminy Jarczów. Kierujący jednośladem próbował uciec policjantom drogówki, po tym jak zmierzyli prędkość z jaką się poruszał. 24-latek w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 100 km/h z pasażerem na motocyklu. Za swoje przewinienia wkrótce odpowie przed sądem.

Wczoraj przed godziną 23 policjanci z tomaszowskiej drogówki dokonywali pomiarów prędkości pojazdów poruszających się ulicą Lwowską w Tomaszowie Lubelskim.  Pomiar prędkości kierującego motocyklem marki Aprilia wskazał, że jedzie on dwukrotnie szybciej niż powinien. Poruszał się z prędkością 100 km/h w obszarze zabudowanym z pasażerem na motocyklu. Policjant dokonujący pomiaru próbował zatrzymać kierującego do kontroli drogowej. Pomimo wyraźnych sygnałów wydawanych przez mundurowego, kierujący jednośladem ominął policjanta i zaczął uciekać.

Mundurowi natychmiast podjęli pościg za motocyklem używając w tym celu sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Jego ucieczka nie trwała długo, kilka ulic dalej został zatrzymany przez policjantów.

Jak się okazało powodem ucieczki 24-letniego mieszkańca gminy Jarczów był brak uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyzna odpowie również za niezatrzymanie do kontroli drogowej oraz przekroczenie prędkości jazdy o 50 km/h w obszarze zabudowanym.

źródło: KPP Tomaszów Lubelski

Poprzedni artykułPrzed nami kwietniowa sesja rady miasta. O czym będą debatować radni?
Następny artykułTeż tak “dosuszacie” umyte auta? (FILM)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments