Udając funkcjonariuszy CBA, wyłudzili ponad 120 tys. zł

0
170

Do kilku prób wyłudzenia pieniędzy przez osoby podszywające się za funkcjonariuszy CBA doszło w ostatnich dniach w powiecie tomaszowskim. Fałszywy agent przekonywał o tajnej akcji, w której mieszkańcy mają brać udział, ponieważ ktoś chciał wziąć kredyt na ich dane. W jednym przypadku mieszkanka powiatu straciła ponad 120 tysięcy złotych, które wpłaciła na wskazane przez fałszywego agenta konta bankowe. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę!

W niedzielę do tomaszowskiej komendy policji zgłosiła się mieszkanka powiatu twierdząc, że padła ofiarą oszustwa, w wyniku którego straciła ponad 120 tysięcy złotych.

Z relacji kobiety wynikało, że w piątek skontaktował się z nią telefonicznie mężczyzna, który podał że jest  funkcjonariuszem Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Przekonywał o tajnej akcji, w której kobieta również bierze udział, ponieważ ktoś chciał wziąć na jej dane kredyt. Aby uwiarygodnić historię, przestępca polecił nie rozłączając się, zadzwonić na numer alarmowy 997 i tam potwierdzić dane osobowe policjanta. Dodatkowo do kobiety zadzwonił fałszywy prokurator przekonując, że sprawa jest tajna i nie można o niej nikomu mówić. Wykorzystując techniki manipulacji, podstępem nakłonił kobietę do wpłacenia pieniędzy które posiadała w domu, na wskazane konta bankowe.

Kobieta postępowała zgodnie z poleceniami, zapakowała pieniądze i wpłaciła na wskazane rachunki w placówkach bankowych. Tym sposobem straciła ponad 120 tysięcy złotych. Po dokonanych wpłatach, kontakt z fałszywym policjantem się urwał.

Policjanci przypominają, że prawdziwi funkcjonariusze nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy oraz dokonywanie przelewów czy zaciągania kredytów w celu ujęcia przestępcy. Nigdy też nie proszą telefonicznie o udział w działaniach operacyjnych. Taki telefon świadczy o próbie oszustwa i należy natychmiast poinformować o nim policję.

źródło: KPP Tomaszów Lubelski

 

Poprzedni artykułZAMOŚĆ: W czasie awantury z partnerką rzucił siekierą w zaparkowaną Hondę
Następny artykułJuż dziś Mecz Przyjaźni Wojsko Polskie vs U.S. Army
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments