ZAMOŚĆ: Potrącenie rowerzysty na przejeździe dla rowerów

1
600
fot. KMP Zamość

Chwila nieuwagi i brak czujności wystarczą, aby zostać uczestnikiem niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Przekonała się o tym kierująca volkswagenem, która w Zamościu potrąciła rowerzystę na oznakowanym przejeździe dla rowerzystów. Cyklista z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Policjanci apelują o ostrożność na drogach, zwłaszcza w rejonie przejść dla pieszych i przejazdów rowerowych.

Do wypadku z udziałem cyklisty doszło wczoraj na ulicy Kilińskiego w Zamościu, przy wyjeździe z terenu parkingu. Dyżurny Policji o potrąceniu rowerzysty dowiedział się o około godziny 10.15 i natychmiast skierował w to miejsce policjantów. Mundurowi wstępnie ustalili, że kierująca volkswagenem wyjeżdżając ze strefy ruchu parkingu przy galerii nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu rowerzyście i uderzyła w jednoślad. Cyklista w czasie, gdy doszło do zdarzenia jechał drogą dla rowerów od strony ulicy Piłsudskiego w kierunku ulicy Legionów.

Po zderzeniu z volkswagenem kierujący jednośladem 59-letni mieszkaniec Zamościa, przewrócił się doznając obrażeń. Załoga karetki pogotowia przewiozła go do szpitala. Kierująca volkswagenem mieszkanka Biłgoraja w wieku 59 lat nie odniosła obrażeń, była trzeźwa. Trzeźwy był także rowerzysta.

Na miejscu wypadku policjanci wykonali oględziny, przesłuchali świadków, zabezpieczyli ślady. Prowadzone przez mundurowych postępowanie wyjaśni szczegóły zdarzenia.

źródło: KMP Zamość

 

Poprzedni artykułGroźny wypadek z udziałem motocyklisty i ciągnika rolniczego
Następny artykułOlimpijka z zamojskiego “Plastyka”
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
dawid

Proszę osobę poszkodowaną w wypadku lub jej rodzinę o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. Dawid tel.579925890