ZAMOŚĆ: Seniorka przekazała oszustom 130 tysięcy złotych!

0
248

78-letnia mieszkanka Zamościa dała się zmanipulować oszustom podającym się za córkę i policjanta. Przekonana, że pomaga córce uniknąć więzienia za spowodowanie wypadku z udziałem pieszej przekazała oszustom 130 000 złotych. O tym, że padła ofiara przestępców dowiedziała się dopiero po fakcie, kiedy o całej historii opowiedziała swojej wnuczce. Policjanci poszukują sprawców i po raz kolejny apelują o rozwagę w kontaktach z nieznajomymi. Oszuści manipulują i grają na uczuciach osób starszych, bez skrupułów odbierając im oszczędności życia.

Wczoraj policjanci z Zamościa zostali powiadomieni, że na numer stacjonarny 78-letniej mieszkanki naszego miasta zadzwoniła kobieta. Podała się za jej córkę i powiedziała, że spowodowała wypadek na przejściu, gdzie potrąciła kobietę w ciąży, stan pieszej jest ciężki. Dodała, że jest przy niej policjant, który pomoże jej uniknąć więzienia, jeśli zostaną wpłacone pieniądze. Do rozmowy włączył się rzekomy policjant i powiedział, że po rozmowie z prokuratorem ustalił, że córce grozi 8 lat więzienia, nie poniesie odpowiedzialności, jeśli wpłaci tytułem kaucji 180 tysięcy złotych. 78-latka powiedziała, że nie ma pełnej kwoty, ma 130 000 złotych. Mężczyzna zgodził się na tę kwotę, następnie kazał 78- latce sporządzić odręczne pismo w kilku egzemplarzach. W jego treści kobieta podała swój PESEL i numer dowodu osobistego oraz informację, że doszła do porozumienia z prokuratorem rejonowym, wpłaca kaucję dzięki, której córka nie będzie oskarżana. W piśmie dodała, że nie oczekuje od córki zwrotu pieniędzy. Pisma miały być przekazane do Policji i sądu. Po tym mężczyzna poprosił 78- latkę o przygotowanie oszczędności, po które zgłosi się pewna osoba. Po chwili do mieszkania pokrzywdzonej przyszedł mężczyzna, któremu bez słowa przekazała spakowane w reklamówkę pieniądze.

78-latka przed przekazaniem pieniędzy nie kontaktowała się z córką, aby sprawdzić prawdziwość opowiadanej historii. Dopiero kilka godzin później o zdarzeniu dowiedziała się wnuczka pokrzywdzonej, która wytłumaczyła babci, że padła ofiarą oszusta. Wspólnie przyszły na komendę i zgłosiły sprawę policjantom.

źródło: KMP w Zamościu

 

Poprzedni artykułKonkurs na pisankę w Bursie Międzyszkolnej nr 2
Następny artykułUpamiętniono 78. rocznicę Pacyfikacji wsi Ameryka, Łasków, Smoligów i Olszynka
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments