Chciała sprzedać sukienkę, skradziono jej z konta 3,5 tys. zł

0
161

Mieszkanka powiatu tomaszowskiego straciła prawie 3 500 złotych podczas internetowej sprzedaży sukienki. Oszust podający się za osobę zainteresowaną zakupem przesłał link do rzekomego odbioru płatności, w który pokrzywdzona kliknęła i zalogowała się na fałszywą stronę bankowości elektronicznej. Przestępca przechwycił te dane i wypłacił z konta kobiety pieniądze. Apelujemy o ostrożność w sieci!

Wczoraj do tomaszowskiej komendy zgłosiła się 27-letnia mieszkanka powiatu tomaszowskiego, która padła ofiarą oszustwa podczas sprzedaży sukienki za pośrednictwem aplikacji sprzedażowej.

Osoba zainteresowana zakupem nawiązała kontakt ze sprzedającą. Sugerowała, że potrzebuje adresu mailowego kobiety w celu wykonania płatności za zakup. W wiadomości mailowej, podany był link w który trzeba było kliknąć żeby odebrać pieniądze. 27-latka po kliknięciu w link, została przekierowana na fałszywą stronę banku, gdzie podała swoje dane sądząc, że loguje się do swojej bankowości elektronicznej. Przestępca przechwycił te dane i wypłacił z konta kobiety prawie 3 500 złotych.

Policjanci przypominają o zachowaniu ostrożności podczas transakcji finansowych. Nigdy nie korzystajmy z linków podsyłanych przez nieznajomych. Pamiętajmy, że logując się na podesłaną nam, fałszywą stronę banku umożliwiamy oszustom wykonywanie różnych operacji bankowych na naszych kontach. Nie dajmy się oszukać! Nie wchodźmy w linki z niepewnych źródeł!

Poprzedni artykułKolejne bezpłatne seanse z ukraińskim dubbingiem dla dzieci w zamojskim kinie
Następny artykułW piątek Wydział Ewidencji Kierowców i Pojazdów będzie czynny tylko rano
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments