W Józefowie minister Romanowski przekazał dary dla uchodźców

0
196

W minioną sobotę w-ce Minister Sprawiedliwości Marcin Romanowski, po uroczystościach upamiętniających pomordowanych mieszkańców Miasta i Gminy Józefów podczas II Wojny Światowej, w których wraz Ministrem uczestniczyli Leśnicy i Burmistrz Miasta i Gminy Józefów – przekazał dary dla uchodźców z Ukrainy przebywających na terenie Gminy Józefów.

Na terenie gminy aktualnie przebywa około 140 uchodźców, którzy zostali zakwaterowani w budynku po byłym Liceum Ogólnokształcącym oraz w pomieszczeniach socjalnych. Dary przekazane uchodźcom pochodzą ze zbiórek lokalnych społeczeństwa dostarczonych do biura Solidarnej Polski, jak i darów dostarczonych z centralnej Polski. Dostarczona pomoc skierowana jest do dzieci i dorosłych, a asortyment przekazanych rzeczy to: leki, ubrania, środki czystości, żywność.

-Wobec utrzymującej się sytuacji na Ukrainie i napływu coraz większej liczby uchodźców pomoc ofiarom wojny w Ukrainie jest nadal konieczna. Wsparcia potrzebują zarówno ludzie, którzy pozostali w zaatakowanym przez Rosję kraju jak i uchodźcy docierający do Polski. Pomagajmy. – powiedział Minister Marcin Romanowski

W rozładunku darów uczestniczyli Leśnicy oraz przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej.

Poprzedni artykułInscenizacja teatralna dla dzieci z Ukrainy w MDK
Następny artykułZOO w Zamościu wprowadza opłaty za wstęp dla uchodźców z Ukrainy
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments