Jak wybrać suplementy wspomagające odchudzanie?

1
111

 

Na rynku znajdziemy wiele preparatów mających na celu ułatwić nam zrzucenie zbędnych kilogramów. Jednak ich działanie jest bardzo zróżnicowane i należałoby w pierwszej kolejności zastanowić się, które spośród dostępnych tabletek, kapsułek, proszków czy herbatek będą dla nas odpowiednie. Suplementy kupujmy zawsze ze sprawdzonych źródeł, takich jak apteki czy drogerie. W przeciwnym razie może mieć to bardzo opłakane skutki dla naszego zdrowia. Dowiedz się jak wybrać skuteczny preparat. 

Właściwości suplementów na odchudzanie

Czy istnieją tanie i skuteczne tabletki na odchudzanie? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na tak postawione pytanie, gdyż same preparaty na odchudzanie nie zagwarantują nam osiągnięcia sukcesu, a jedynie powinny być traktowane jako uzupełnienie diety i treningu. Suplementy diety zwykle opierają się na naturalnych składnikach o różnorodnym zastosowaniu. Często spotykanym działaniem tego typu produktów jest poprawa metabolizmu, a co za tym idzie przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej. Jest to możliwie dzięki wykorzystaniu substancji takich jak: kapsaicyna, kofeina, guarana, witamina C, cynamon czy mango afrykańskie. Drugą popularną grupą preparatów na odchudzanie są suplementy bogate w błonnik. Ma on za zadanie poprawić pracę układu trawiennego, spowolnić absorpcję węglowodanów oraz zmniejszyć apetyt. Błonnik doskonale absorbuje wodę i pozwala zaspokoić głód, dając uczucie sytości. Kolejny rodzaj suplementów to tak zwane fat burnery. Mają zastosowanie w przypadku osób aktywnych fizycznie, ograniczają apetyt, poprawiają przemianę materii i zapewniają energię na resztę dnia. Ostatni rodzaj produktów wspomagających odchudzanie to suplementy oczyszczające organizm z toksyn i szkodliwych resztek przemiany materii. Swoje działanie najczęściej  zawdzięczają wykorzystaniu właściwości zielonej herbaty i kawy, ostropestu, mięty czy mniszka lekarskiego. Jakościowe preparaty wspomagające odchudzanie mogą też wzbogacić naszą dietę o cenne witaminy i minerały.

Możliwe skutki uboczne

Mimo łatwej dostępności suplementów, niestety nie są one dobrym rozwiązaniem dla każdej osoby. W przypadku składników przyspieszających przemianę materii mogą one powodować wzrost ciśnienia tętniczego krwi, nie są zatem odpowiednie dla osób ze schorzeniami kardiologicznymi. Tego typu produkty nie zastąpią nam zdrowej, odpowiednio zbilansowanej diety i raczej powinny być stosowane sporadycznie. W każdym przypadku powinniśmy zapoznać się z ulotką informacyjną oraz właściwościami poszczególnych substancji. Pamiętajmy, by nie przekraczać zalecanej dawki. Preparaty odchudzające nie powinny być stosowane przez kobiety w ciąży, osoby chore onkologicznie oraz osoby borykające się z chorobami wątroby. Przed rozpoczęciem stosowania jakiegokolwiek suplementu diety, zawsze warto zwrócić się do lekarza lub dietetyka. Specjalista doradzi nam czy istnieje potrzeba włączenia suplementów do codziennej diety oraz pomoże dobrać odpowiedni preparat. 

Farmakoterapia przy leczeniu otyłości

Otyłość to choroba cywilizacyjna zbierająca coraz większe żniwo. Jej leczenie jest bardzo trudne i wymaga działania na wielu płaszczyznach. Otyli pacjenci często nie mają wystarczającej motywacji do zmiany stylu życia, nie potrafią pokonać bariery psychicznej i wymagają szczególnego wsparcia. W tym przypadku często stosuje się dedykowane leki,  które dobrane pod kontrolą lekarza mogą być stosowane nawet w przypadku różnych chorób współistniejących. Ich działanie jest po części analogiczne jak w przypadku suplementów, z tą różnicą, że leki te zawierają też różne aktywne substancje oddziałujące na ośrodkowy układ nerwowy. Chociaż tak jak każdy lek, mają różne skutki uboczne, to stosowane zgodnie z zaleceniami lekarza są bezpieczne dla zdrowia i przynoszą zauważalne rezultaty. Chcemy jednak podkreślić, że żadne lek czy suplement nie będzie miał tak skutecznego i długotrwałego działania jak dobrze zbilansowana dieta redukcyjna. 

Poprzedni artykułZOO w Zamościu wprowadza opłaty za wstęp dla uchodźców z Ukrainy
Następny artykułKolejne bezpłatne seanse z ukraińskim dubbingiem dla dzieci w zamojskim kinie
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ida

Najlepiej nie wybierać żadnych. 😉 Podczas odchudzania najważniejszy jest bilans kaloryczny i prawidłowe nawodnienie. Naprawdę taka butelka cisowianki zmienić potrafi wiele. 🙂