Pożar warsztatu w Zamościu

0
1434
fot. PSP w Zamościu

1 kwietnia tuż po godz. 13, zamojscy strażacy zostali poinformowani o pożarze samochodu i budynku warsztatu usytuowanego w Zamościu przy ul. Szczebrzeskiej. Ze zgłoszenia wynikało, że jeden z pracowników doznał oparzenia ręki.   

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów z JRG Zamość stwierdzono, że w murowanym warsztacie, podczas naprawy samochodu doszło do rozszczelnienia instalacji LPG a następnie zapalenia się gazu propan-butan. Ponadto ustalono, że pożarem objęty był w całości samochód osobowy znajdujący się na podnośniku oraz dach warsztatu. Użytkownik obiektu, przy wykorzystaniu gaśnic podjął nieskuteczną próbę gaszenia pożaru, w wyniku czego doznał poparzenia dłoni, twarzy i z podejrzeniem oparzenia układu oddechowego został przewieziony do szpitala. 

Strażacy po odłączeniu energii elektrycznej podali 3 prądy gaśnicze, na palący się samochód i warsztat w zabudowie szeregowej a następnie podali 1 prąd piany ciężkiej. Układ architektoniczny powodował wystąpienie bezpośredniego zagrożenia dla obiektów przyległych. Z uwagi na specyfikę obiektu, występowało bardzo duże zadymienie i wysoka temperatura. Po lokalizacji pożaru przystąpiono do prac rozbiórkowych w celu dogaszenia pojedynczych zarzewi ognia oraz oddymiania i przewietrzania budynku. – relacjonuje przebieg akcji Andrzej Szozda, rzecznik prasowy zamojski straży pożarnej

Spaleniu uległo budynek warsztatu samochodowego, dach budynku, wyposażenie warsztatu tj. podnośnik, migomat, elektronarzędzia, całkowitemu spaleniu uległ samochód osobowy mazda, uszkodzeniu Opel Corsa.

W działaniach ratowniczo-gaśniczych trwających niewiele ponad 2 godz. Wzięły udział 3 zastępy gaśnicze oraz mł. Bryg. Dominik Kukułowicz zastępca dowódcy JRG w Zamościu oraz OSP Mokre. Wstępne straty oszacowano na kwotę 150 tys. zł. 

Poprzedni artykułNajnowsze oferty staży z Zamościa i okolicy
Następny artykułMichał Jacek – matematyczny geniusz ze “Społeczniaka”
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments