Wypalanie traw skończyło się tragicznie. Nie żyje kobieta.

0
355
fot. OSP Bełżec I

Wczoraj w powiecie tomaszowskim doszło do kilku pożarów traw i obszarów leśnych. W jednym z nich zginęła 86-letnia tomaszowianka. Policyjni śledczy pracują nad wyjaśnianiem okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Policja apeluje o rozwagę i nie bagatelizowanie zakazu wypalania traw!

Wczoraj po godzinie 14 dyżurny tomaszowskiej policji otrzymał zgłoszenie dotyczące pożaru traw na łąkach i nieużytkach na obrzeżach Tomaszowa Lubelskiego przy ulicy Szopena.

Skierowani na miejsce policjanci przybyli  w trakcie prowadzonej przez strażaków akcji gaśniczej. Podczas sprawdzania pogorzeliska, którego obszar obejmował około 20 hektarów terenu, strażacy natknęli się na częściowo zwęglone zwłoki kobiety. Policjanci ustalili, że ofiara to 86-letnia tomaszowianka. Kobieta mieszkała w niedalekiej odległości od miejsca pożaru.

Policjanci pod nadzorem prokuratora oraz biegłego z zakresu pożarnictwa prowadzili czynności na miejscu zdarzenia. Prowadzone w tej sprawie śledztwo wykaże przyczyny i okoliczności tego tragicznego w skutkach pożaru.

Policja przypomina, że wypalanie traw jest nielegalne. Może zostać uznane za wykroczenie, za które grozi kara aresztu do 30 dni, grzywna do 5 tysięcy złotych lub nagana. Jeżeli jednak takie działanie zostanie zakwalifikowane jako przestępstwo, to kara może być znacznie poważniejsza. Grozi za to do 10 lat pozbawienia wolności. Jeśli jednak w pożarze ktoś ucierpi lub zginie, kodek karny przewiduje za takie przestępstwo karę do 12 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Tomaszów Lubelski

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments