Starosta Zamojski nagrodził wybitnych sportowców i trenerów

0
370
Fot. Starostwo Powiatowe w Zamościu
GAIA

23 marca 2022 roku w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Zamościu odbyło się wręczenie nagród za wybitne osiągnięcia sportowe w 2021 roku. Listy gratulacyjne oraz nagrody dla najlepszych zawodników i trenerów wręczyli Starosta Zamojski Stanisław Grześko oraz Wicestarosta Zamojski Witold Marucha. Nagrodzeni zawodnicy są wychowankami takich klubów jak: Klub Sportowy „Agros” Zamość, Uczniowski Klub Sportowy „Sorga” Zamość, Uczniowski Klub Sportowy „Azymut” Siedliska, Zamojski Klub Karate „Kyokushin”.

Klub Sportowy „Agros” Zamość:

  • Patryk Krupa – gm. Łabunie, brązowy medalista Mistrzostw Świata i rekordzista Europy w biegu sztafetowym;
  • Michał Mazur – gm. Łabunie, złoty medalista w rzucie młotem podczas Mistrzostw Polski;
  • Arkadiusz Przyczyna – gm. Komarów, brązowy medalista podczas Mistrzostw Polski Juniorów w podnoszeniu ciężarów;
  • Martyna Seń – gm. Zamość, srebrna medalistka w biegu na 200m podczas Mistrzostw Polski;
  • Wiktoria Łuczak – gm. Sitno, złota medalistka w pchnięciu kulą podczas Mistrzostw Polski;
  • Kinga Staszczuk – gm. Zamość, brązowa medalistka w trójskoku podczas Mistrzostw Polski;
  • Damian Wróblewski – gm Zamość, brązowy medalista podczas Mistrzostw Polski Juniorów w Sumo;
  • Bartłomiej Ostasz  – gm. Sitno, medalista Mistrzostw Polski Studentów w łucznictwie;
  • Maksymilian Dorn  – gm. Szczebrzeszyn, złoty medalista podczas Mistrzostw Polski Juniorów w podnoszeniu ciężarów.

Uczniowski Klub Sportowy „Sorga” Zamość:

  • Marta Gruszkiewicz – gm. Adamów, trzykrotna medalistka Mistrzostw Europy w sumo, medalistka Mistrzostw Polski w sumo, zapasach i koluchstylu;
  • Agata Kucner – gm. Adamów, srebrna medalistka Mistrzostw Europy Kadetek w sumo;
  • Mateusz Naworol – gm. Adamów, brązowy medalista Młodzieżowych Mistrzostw Europy w sumo, medalista Mistrzostw Polski Młodzieżowców w sumo.

Uczniowski Klub Sportowy „Azymut” Siedliska:

  • Marta Sierkowska – gm. Zamość, srebrna medalistka Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodziczek w Biegu na Orientację w biegu sztafetowym, wielokrotna medalistka Mistrzostw Województwa Lubelskiego w biegach na różnych dystansach;
  • Izabela Dobromilska – gm. Zamość, srebrna medalistka Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodziczek w Biegu na Orientację w biegu sztafetowym, wielokrotna medalistka Mistrzostw Województwa Lubelskiego w biegach na różnych dystansach;
  • Ewelina Bożek – gm. Zamość, srebrna medalistka Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodziczek w Biegu na Orientację w biegu sztafetowym, wielokrotna medalistka Mistrzostw Województwa Lubelskiego w biegach na różnych dystansach.

Zamojski Klub Karate „Kyokushin”:

  • Martyna Nowosad  – gm. Komarów, brązowa medalistka Mistrzostw Europy w kategorii kumite Młodziczek;
  • Krystian Jakubczak – gm. Komarów, siedmiokrotny medalista w kategoriach Młodzik;
  • Jakub Przyczyna – gm. Komarów, siedmiokrotny złoty medalista w kategoriach Młodzik;
  • Dawid Kania – gm. Łabunie, jeden z czołowych młodych zawodników w kraju w kategorii Kadet;
  • Alan Kania – gm. Łabunie, wielokrotny medalista ogólnopolskich i międzynarodowych turniejów w kategoriach Młodzik.

źródło: Powiat Zamojski

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments