Marihuana oraz krzewy w fazie wzrostu zabezpieczone przez policję

0
318

Ponad 170 gramów marihuany oraz krzewy konopie w fazie wzrostu zabezpieczyli policjanci z Łabuń. W wykryciu narkotyków stróżom prawa pomógł policyjny pies służbowy. Środki odurzające posiadał 29-latek z gminy Komarów Osada. Był on również właścicielem nielegalnej uprawy. Za naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii odpowie przed sądem. 29-latek do rozprawy pozostanie pod policyjnym dozorem.

Kilka dni temu policjanci z Posterunku Policji w Łabuniach weszli do domu 29-latka z gminy Komarów Osada. Stróże prawa przypuszczali, że mężczyzna może posiadać tam narkotyki. W działaniach wziął udział także policyjny pies wyszkolony do wykrywania narkotyków oraz jego przewodnik.

Przypuszczenia mundurowych potwierdziły się. Po wejściu do domu 29-latka w remontowanych pomieszczeniach pies wskazał policjantom miejsce przechowywania narkotyków. Odnaleziony tam susz roślinny w ilości ponad 170 gramów został zabezpieczony. Wstępne badania narkotesterem wykazały, że jest to marihuana.

W remontowanych pomieszczeniach policjanci odnaleźli także boks przystosowany do uprawy konopi indyjskich oraz kilka krzewów tej rośliny w fazie wzrostu.

susz marihuany w pudełku i dwóch dilerkach oraz waga

Zabezpieczone środki odurzające oraz nielegalna uprawa to własność 29-letniego mieszkańca posesji. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia zatrzymany został doprowadzony do tomaszowskiej prokuratury, gdzie przedstawiono mu zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz nielegalnej uprawy. Wczoraj Sąd Rejonowy w Tomaszowie Lubelskim objął 29-latek również policyjnym dozorem. Za tego typu przestępstwa grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

68 199430 Marihuana oraz krzewy w fazie wzrostu zabezpieczone przez policję 68 199431 Marihuana oraz krzewy w fazie wzrostu zabezpieczone przez policję 68 199429 Marihuana oraz krzewy w fazie wzrostu zabezpieczone przez policję

Źródło: KMP Zamość starszy aspirant Dorota Krukowska – Bubiło

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments