Pijany kierowca najechał na wypadek.

0
544
fot. KPP Tomaszów Lubelski

Wczoraj w Pasiekach doszło do zderzenia się trzech pojazdów. Wstępną przyczyną był nieprawidłowy manewr wyprzedzania kierującego renault trafic, który z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Zabezpieczając miejsce zdarzenia policjanci zatrzymali do kontroli kierującego audi, który wydmuchał prawie 1,5 promila alkoholu, nie posiadał uprawnień, a jego samochód nie posiadał badań technicznych.

Wczoraj po godzinie 12 dyżurny tomaszowskiej policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem trzech pojazdów do którego doszło w Pasiekach (gmina Tomaszów Lubelski).

Ze wstępnych ustaleń policjantów drogówki wynika, że pojazdy poruszały się w kolejności: reanult master, renault trafic oraz seat cordoba i jechały w kierunku Suśca. 45-letni mieszkaniec gminy Susiec, kierujący seatem rozpoczął manewr wyprzedzania jadących przed nim pojazdów. Podczas gdy był w trakcie wyprzedzania, jadący przed nim 39-letni mieszkaniec tej samej gminy, kierujący renaultem trafic również rozpoczął manewr wyprzedzania jadącego przed nim pojazdu z przyczepą ciężarową. Doszło do zderzenia się pojazdów i wypadnięcia z drogi seata. Kierującym renault master był 40-letni mieszkaniec Strzyżowa.

39-letni kierujący z renaulta trafic, z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania. Pozostali uczestnicy zdarzenia nie potrzebowali pomocy medycznej.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierujących, byli trzeźwi. Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności tego zdarzenia.

Kilka godzin po zdarzeniu, policjanci patrolówki zabezpieczający miejsce wypadku zauważyli pojazd marki Audi, którego styl jazdy wskazywał, że kierujący może być nietrzeźwy. Przypuszczenia mundurowych potwierdziły się,  54-letni mieszkaniec gminy Tomaszów Lubelski wydmuchał blisko 1,5 promila alkoholu. Dodoatkowo nie posiada uprawnień do kierowania, a jego pojazd nie miał aktualnych badań technicznych.

Obydwie sprawy będą miały swój finał w Sądzie.

źródło: KPP Tomaszów Lubelski

 

 

 

Poprzedni artykułNauka tańca HIP HOP w GOK Gminy Zamość. Ruszył nabór!
Następny artykułZAMOŚĆ/ SZCZEBRZESZYN: Minuta ciszy dla poległych strażaków z Ukrainy
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments