270 mln dla lubelskiego na pomoc obywatelom Ukrainy.

0
158

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji zatwierdził plan Funduszu Pomocy dla województwa lubelskiego w kwocie 270 029 000 zł.

Jak informuje rzecznik prasowy Wojewody Lubelskiego, Agnieszka Strzępka – środki będą systematycznie przekazywane do jednostek samorządu terytorialnego województwa lubelskiego z przeznaczeniem na pomoc obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa.

Środki w wysokości 270 milionów 29 tysięcy złotych są już fizycznie dostępne. Zostaną przeznaczone na funkcjonowanie punktów recepcyjnych i miejsc stałego zakwaterowania oraz świadczenia pieniężne za zapewnienie zakwaterowania i całodziennego wyżywienia przez osoby prywatne, które przyjęły bezpłatnie w gościnę uchodźców z Ukrainy. Samorządy czekały na te pieniądze, ale warto zwrócić uwagę, że potrzebne było stworzenie plan finansowy Funduszu Pomocy, który został uchwalony w ustawie z dnia 12 marca 2022 r. o pomocy obywatelom Ukrainy. To, że po sześciu dniach, już pierwsze dyspozycje przelewu poszły do ponad dwudziestu samorządów na terenie województwa lubelskiego świadczy o tym, że tempo pracy jest bardzo wysokie i na bieżąco, korzystając z zapewnienia finansowania, będziemy w kolejnych transzach w przyszłym tygodniu wszystkie te świadczenia realizować. Dotychczas mieliśmy zawarte porozumienia z samorządami, które prowadzą punkty recepcyjne czy miejsca stałego zakwaterowania na miesiąc. W pierwszej kolejności pokrywamy więc koszty w zakresie tych zadań, np. została już wydana dyspozycja przelewu na ponad 500 tys. zł dla miasta Zamość. W ślad za tym, w przyszłym tygodniu będą podpisywane kolejne porozumienia na kolejny miesiąc i będzie płynna obsługa tych zadań, które zostały przez samorządy zrealizowanepodkreśla wojewoda lubelski Lech Sprawka.

Poprzedni artykułSporo nowych ofert pracy w Zamościu i okolicy.
Następny artykułOferty staży z PUP Zamość
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments