Kwalifikacja wojskowa dla Miasta Zamość w 2022 roku.

0
1743
zdjęcie ilustracyjne, Pixabay

W dniach 04 – 22 kwietnia 2022 roku w Zamościu odbędzie się kwalifikacja wojskowa. Obowiązkowemu stawiennictwu podlegają wszyscy mężczyźni urodzeni w 2003 roku zameldowani na pobyt stały lub czasowy na terenie miasta Zamość oraz mężczyźni urodzeni w latach 1998-2002, którzy nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej. Stawiennictwu podlegają również kobiety wskazane imiennie przez Wojskowego Komendanta Uzupełnień. Powiatowa Komisja Lekarska dla miasta Zamość przyjmować będzie w/w osoby codziennie (oprócz sobót, niedziel i dni świątecznych) w Książnicy Zamojskiej ul. Kamienna 20 w godzinach 7.00-15.00 (tel: 84 627 11 54 wew.33 – czynny od 0.08.2021 r).

Osoba stawiająca się do kwalifikacji wojskowej musi wziąć ze sobą:

  • dokument tożsamości;

  • posiadaną dokumentację medyczną, jeżeli dana osoba na coś choruje lub chorowała w przeszłości;

  • fotografię o wymiarach 3×4 cm bez nakrycia głowy;

  • dokument potwierdzający poziom wykształcenia lub pobieranie nauki.

Osoba wzywana obowiązana jest stawić się w dniu i o godzinie wyznaczonej w imiennym wezwaniu. Z ważnych powodów istnieje możliwość zmiany terminu na inny dzień, należy jednak zgłosić taką potrzebę odpowiednio wcześniej. Pamiętać również należy, że nieotrzymanie lub nieodebranie wezwania nie zwalnia od obowiązku stawienia się do kwalifikacji wojskowej, gdyż obowiązek ten będzie wymagalny na podstawie obwieszczeń rozplakatowanych na terenie miasta Zamość – w takim przypadku należy niezwłocznie zgłosić się na kwalifikację wojskową, ponieważ wobec takiej osoby będzie nakładana grzywna w celu przymuszenia lub zarządzone przymusowe doprowadzenie przez Policję.

Jednocześnie należy wyraźnie zaznaczyć, że kwalifikacja wojskowa jest standardową, corocznie przeprowadzaną procedurą i nie ma żadnego związku z konfliktem zbrojnym na Ukrainie.

Poniżej publikujemy plakat z obszerniejszymi informacjami na temat kwalifikacji wojskowej przygotowany przez Wojskową Komendę Uzupełnień w Zamościu. [DO POBRANIA TUTAJ]

13436 kwalifikacja 2022 plakat miasto zamosc page 0 Kwalifikacja wojskowa dla Miasta Zamość w 2022 roku.

źródło: UM Zamość

 

Poprzedni artykułUSG brzucha u najmłodszych – tylko jeden dzień badań
Następny artykułW I LO walczyli o diamentowe indeksy AGH
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments