Zbiórka sprzętu pożarniczego dla strażaków z Ukrainy

0
157

W ostatnich dniach w całym kraju była prowadzona zbiórka sprzętu pożarniczego, dla strażaków z Ukrainy. Do akcji włączyli się także zamojscy strażacy z ochotniczych straży pożarnych oraz PSP. Na terenie Komendy Miejskiej PSP w Zamościu został utworzony jeden z dwóch punktów dystrybucji zebranego sprzętu. 

Przez kilka kolejnych dni zamojscy strażacy prowadzili intensywne działania logistyczne mające na celu sprawne przekazanie sprzętu. Pierwotnie transport były prowadzony z wykorzystaniem samochodów ciężarowych. Z uwagi na znaczne ilości i brak wydolności tego rozwiązania ostatecznie zdecydowano się zebrany sprzęt przewieźć koleją. Komenda Główna PSP, podjęła się koordynacji pomocy międzynarodowej dla strażaków z Ukrainy, która będzie realizowana przez wybrany podmiot PSP.

Zbierany sprzęt pożarniczy to miedzy innymi: hełmy, węże pożarnicze, prądownice, ubrania i buty specjalne, torby medyczne, pompy pożarnicze, agregaty prądotwórcze.

Liczymy, że zebrany sprzęt pomoże ukraińskim strażakom właściwie realizować swoje zadania, na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców ogarniętej wojną Ukrainy. 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments