Zbiórka sprzętu pożarniczego dla strażaków z Ukrainy

0
234

W ostatnich dniach w całym kraju była prowadzona zbiórka sprzętu pożarniczego, dla strażaków z Ukrainy. Do akcji włączyli się także zamojscy strażacy z ochotniczych straży pożarnych oraz PSP. Na terenie Komendy Miejskiej PSP w Zamościu został utworzony jeden z dwóch punktów dystrybucji zebranego sprzętu. 

Przez kilka kolejnych dni zamojscy strażacy prowadzili intensywne działania logistyczne mające na celu sprawne przekazanie sprzętu. Pierwotnie transport były prowadzony z wykorzystaniem samochodów ciężarowych. Z uwagi na znaczne ilości i brak wydolności tego rozwiązania ostatecznie zdecydowano się zebrany sprzęt przewieźć koleją. Komenda Główna PSP, podjęła się koordynacji pomocy międzynarodowej dla strażaków z Ukrainy, która będzie realizowana przez wybrany podmiot PSP.

Zbierany sprzęt pożarniczy to miedzy innymi: hełmy, węże pożarnicze, prądownice, ubrania i buty specjalne, torby medyczne, pompy pożarnicze, agregaty prądotwórcze.

Liczymy, że zebrany sprzęt pomoże ukraińskim strażakom właściwie realizować swoje zadania, na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców ogarniętej wojną Ukrainy. 

Poprzedni artykułZatrzymani do nawoływani do nienawiści wobec uchodzćów
Następny artykułRuszają cyklincze zajęcia artystyczno-sportowe dla dzieci z Ukrainy
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments