Uciekają przed wojną ze zwierzętami

0
259

W punktach recepcyjnych na terenie powiatu tomaszowskiego codziennie przyjmowanych jest wielu uchodźców uciekających przed wojną. Większość to kobiety i dzieci. Część z nich próbuje uchronić przed wojną także swoje zwierzęta. Punkty recepcyjne są na to odpowiednio przygotowane.

Punkty recepcyjne znajdujące się w Lubyczy Królewskiej i Tomaszowie Lubelskim codziennie odnotowują dziesiątki osób uciekających przed wojną. Uchodźcy z Ukrainy po nawet kilkudniowym oczekiwaniu w kolejce, w strachu i niepewności, mają tam możliwość odpoczynku, otrzymują ciepły posiłek czy podstawową opiekę medyczną. W punktach recepcyjnych rejestrują swój pobyt.

Spora część uchodźców uciekających przed wojną, oprócz podstawowych rzeczy, zabiera ze sobą swoich czworonożnych przyjaciół. Dla nich również przygotowana jest pomoc. W punkcie recepcyjnym w Lubyczy Królewskiej dostępny jest lekarz weterynarii, który czuwa nad zwierzętami. Pamiętajmy, że zwierzęta tak bardzo zależne od człowieka, są również ofiarami wojny.

Policjanci niezmiennie przez całą dobę czuwają nad bezpieczeństwem i porządkiem w strefie przygranicznej oraz na terenie całego powiatu tomaszowskiego. Jesteśmy wspierani przez inne służby oraz policjantów różnych pionów. Reagujemy na każde niepokojące sygnały i staramy się, żeby każdy czuł się bezpiecznie.

Źródło: KMP Tomaszów Lubelski, sierżant sztabowy Małgorzata Pawłowska

Poprzedni artykułAwans mł. bryg. Andrzeja Szozdy
Następny artykułUSG prostaty i jąder – trwają zapisy na bezpłatne badania
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments