Podpalacz punktu szczepień w rękach policji!

0
1045
SONY DSC

Policjanci z grupy śledczej powołanej przez komendanta wojewódzkiego Policji w Lublinie zatrzymali sprawcę podpalenia budynku zamojskiego sanepidu oraz mobilnego punkt szczepień! Policjanci ustalili, że rok wcześniej ten sam mężczyzna również dokonał podpalenia. Wtedy jego celem były wieże telekomunikacyjne różnych sieci komórkowych (5G). Zatrzymany podpalacz to 42-letni mieszkaniec gminy Nielisz, który od czasu podpalenia budynków przebywał na terenie Szwajcarii. Dziś w Prokuraturze Okręgowej w Zamościu, która prowadzi śledztwo usłyszał zarzuty. Grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

Do podpalenia mobilnego punktu szczepień oraz budynku zamojskiego sanepidu doszło na początku sierpnia 2021 roku.

Tuż po tych wydarzeniach Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie nadinspektor Artur Bielecki powołał grupę śledczą, której zadaniem było ustalenia i zatrzymanie sprawcy. W jej skład weszli policjanci z pionów kryminalnych komendy wojewódzkiej jak i KMP w Zamościu. Szereg czynności procesowych doprowadził do wytypowania sprawcy. Wcześniej policjanci powiązali podpalenia budynków ze zniszczeniem w podobny sposób wież telekomunikacyjnych na terenie gminy Nielisz w 2020 roku.

Sprawca po zdarzeniach z sierpnia ub. r. wyjechał z kraju i przebywał w Szwajcarii. Został zatrzymany gdy przekroczył granicę i zmierzał w kierunku miejsca zamieszkania. Dziś w Prokuraturze Okręgowej w Zamościu, która prowadzi śledztwo w tej sprawie usłyszał zarzuty. Zostanie skierowany rownież wniosek o tymczasowy areszt. Za czyny, których się dopuścił grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

68 198216 g Podpalacz punktu szczepień w rękach policji!
SONY DSC
68 198215 g Podpalacz punktu szczepień w rękach policji!
SONY DSC

68 198217 g Podpalacz punktu szczepień w rękach policji!

źródło: policja lubelska

Poprzedni artykułUDANA PRZEPRAWA PRZEZ NIELBĘ!
Następny artykułZamojska straż zbiera sprzęt pożarniczy dla strażaków z Ukrainy
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments