Prezydent Wnuk: Pierwsi uchodźcy z Ukrainy są już w Zamościu.

0
796

Wojna na Ukrainie stała się faktem. W nocy z 23 na 24 lutego 2022r. siły rosyjskie rozpoczęły inwazję zbrojną na terytorium ukraińskim. Władze Zamościa natychmiast zadeklarowały, że są gotowe do udzielenia pomocy uchodźcom, którzy do nas przybędą. 

W naszym mieście powstały m.in. dwa punkty, gdzie uchodźcy mogą przenocować. Tam także otrzymują żywność, odzież.

Przed zamojską krytą pływalnią zorganizowano punkt odpoczynku dla Ukraińców, którzy uciekają z rejonu działań wojennych. Uchodźcy będą mogli w tym miejscu zatrzymać się, wypić gorącą herbatę, zjeść ciepły posiłek przygotowany przez Centrum Integracji Społecznej, skorzystać z toalety, a także – jeśli zajdzie taka potrzeba – wziąć prysznic. Gdy uchodźcy zechcą przenocować, nasze służby skierują ich w odpowiednie miejsce. Punkt jest dobrze widoczny z drogi krajowej nr 74, dzięki telebimowi, na którym na tle ukraińskich barw narodowych widnieje komunikat “punkt odpoczynku”, zarówno w języku polskim, jak i ukraińskim.

  • Nasze służby stają na wysokości zadania. Wszystko jest pod kontrolą, aczkolwiek musimy pamietać o tym, że sytuacja pewnie się pogorszy, uchodźców będzie więcej – mówił na opublikowanym w sieci w piątek (25 lutego), nagraniu Prezydent Andrzej Wnuk.

Prezydent podziękował wszystkim mieszkańcom miasta, którzy zadeklarowali chęć pomocy uchodźcom w postaci m.in. miejsc noclegowych. W związku z dużym zainteresowaniem tego typu pomocą, magistrat uruchomił specjalny telefon i mail, pod który można zgłaszać wolne pokoje dla uchodźców lub zgłosić się jako wolontariusz.

tel. 725 707 007, email [email protected]

 

grafika ukrainaimageoptim Prezydent Wnuk: Pierwsi uchodźcy z Ukrainy są już w Zamościu.

 

Poprzedni artykułZAMOŚĆ: Przy krytej pływalni powstał punkt odpoczynku dla uciekających od wojny Ukraińców
Następny artykuł23-latek na prostej drodze potrąca dwie osoby
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments