Atak Rosji na Ukrainę. Prezydent Zamościa: Jestmy przygotowani na przybycie uchodźców [FILM]

0
724

Wojna na Ukrainie staje się faktem. W nocy ze środy na czwartek siły rosyjskie rozpoczęły inwazję zbrojną na terytorium ukraińskim. Nad ranem Rosja przeprowadziła ataki rakietowe na ukraińskie instalacje wojskowe w Kijowie, Charkowie i innych miastach. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski ogłosił stan wyjątkowy w całym kraju. Do sytuacji za naszą wschodnią granicą odniósł się Prezydent Andrzej Wnuk. Włodarz Zamościa zapewnia, że Zamość jest gotowy na przyjęcie uchodźców z Ukrainy.

  • Kilkadziesiąt kilometrów od nas za naszą wschodnia granicą wybuchają już rakiety, bomby, musimy być przygotowani na to, że w najbliższych dniach na naszym terenie pojawi się więcej uchodźców i jesteśmy naprawdę bardzo dobrze przygotowani do tego co się dzieje. – mówi na opublikowanym w sieci nagraniu, Prezydent Andrzej Wnuk. – Mamy przygotowane na terenie miasta odpowiednie punkty ewakuacyjne, wzdłuż naszej granicy wojewoda przygotował cztery punkty recepcyjne, dla osób, które będą chciały przejechać do Europy zachodniej, zarówno dla obywateli państw NATO, Unii Europejskiej i jak i Ukraińców – dodaje.

Prezydent zapewnia, że mieszkańcy Zamościa mogą czuć się bezpiecznie.

  • Czy mamy powody do niepokoju? Zawsze wtedy, kiedy naszego sąsiada ktoś napada trzeba się martwić, natomiast uspokajam, nie przejmujcie się Państwo, Zamość, Polska są dobrze bronione. W tej chwili na naszym terenie przebywa ponad 3 tysiące żołnierzy, z tego ponad 1500 z wojsk NATO. Mamy też odpowiedni sprzęt, dobrze przeszkoloną armię, więc jesteśmy dobrze bronieni. – mówi Prezydent Wnuk. Podkreśla też, że powinniśmy przygotować się na trochę dłuższy konflikt. – Na pewno nie będzie to trwało tydzień czy dwa. To będą miesiące.- ocenia Andrzej Wnuk

Film możecie obejrzeć poniżej.

Poprzedni artykułKonkurs fotograficzny Fotografia Miesiąca 2021 został rozstrzygnięty
Następny artykułNOTRE-DAME – czar gotyku katedr Francji
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments