Zamiast zarobić na sprzedaży sukienki, straciła 2000 zł.

0
209

Mieszkanka powiatu tomaszowskiego straciła 2 tysiące złotych podczas internetowej sprzedaży sukienki. Oszust podający się za osobę zainteresowaną zakupem przesłał link do rzekomego odbioru płatności, w który pokrzywdzona kliknęła i zalogowała się na fałszywą stronę bankowości elektronicznej. Przestępca przechwycił te dane i wypłacił z konta kobiety pieniądze.

Wczoraj do tomaszowskiej komendy zgłosiła się 32-letnia mieszkanka powiatu tomaszowskiego, która padła ofiarą oszustwa podczas sprzedaży sukienki za pośrednictwem aplikacji sprzedażowej.

Osoba zainteresowana zakupem nawiązała kontakt ze sprzedającą. Sugerowała, że pieniądze są do odebrania, wystarczy kliknąć w przesłany link. 32-latka po kliknięciu w link, została przekierowana na fałszywą stronę banku, gdzie podała swoje dane sądząc, że loguje się do swojej bankowości elektronicznej. Przestępca przechwycił te dane oraz nakłonił kobietę do podania kodu autoryzacyjnego transakcję. Tym sposobem wypłacił z konta kobiety 2 000 złotych.

Policjanci przypominają o zachowaniu ostrożności podczas transakcji finansowych. Nigdy nie korzystajmy z linków podsyłanych przez nieznajomych. Pamiętajmy, że logując się na podesłaną nam, fałszywą stronę banku umożliwiamy oszustom wykonywanie różnych operacji bankowych na naszych kontach. Nie dajmy się oszukać! Nie wchodźmy w linki z niepewnych źródeł!

źródło: KPP Tomaszów Lubelski

 

Poprzedni artykułPrzed nami 26. Sacrofilm. Wśród gości m.in.: Krzysztof Zanussi, Rafał Bryll, Vladyslaw Robski
Następny artykułNajpopularniejsze rodzaje modułów do Prestashop
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments