Bagażnik dachowy – co warto wiedzieć?

0
149

Bagażniki dachowe, czyli tzw. belki, to podstawa do zamontowania boxa dachowego, uchwytów rowerowych, czy bagażnika służącego do przewozu nart lub sprzętu pływającego. W sklepach dostępne jest wiele rodzajów tego typu produktów. Warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami na jego temat.

Bagażnik dachowy – świetna przestrzeń dla podróżujących

Bagażnik dachowy to idealne rozwiązanie dla osób, które wybierają się w podróż i nie mogą zmieścić swoich rzeczy w klasycznym bagażniku. W sklepach dostępne są różne bagażniki dachowe, które tak naprawdę stanowią podstawę, którą można rozbudować np. dodając dodatkowy boks – czyli pojemnik na małe rzeczy.

Ponadto warto zaznaczyć, że belki można także rozbudować o konstrukcje przeznaczone do przewożenia nart, rowerów, czy innych sprzętów o nieregularnym kształcie.

Na co należy zwrócić uwagę wybierając bagażnik samochodowy?

Istnieje pewien uniwersalny bagażnik dachowy. Wielu producentów samochodowych, wiedząc, że właściciele samochodów będą chcieli rozbudować swoje auta o bagażnik, umieścili na dachach specjalne otwory, które ułatwiają jego montaż.

Jednak to nie znaczy, że w samochodach, które nie są przystosowane do montażu bagażników, nie można ich umieścić. W takiej sytuacji zwykle wykorzystuje się specjalne gumowe stopy, które znajdują się bezpośrednio nad górną częścią drzwi. W razie wątpliwości co do wyboru właściwego rodzaju uchwytu, należy skonsultować się ze sprzedawcą.

W sklepach dostępne są różne rodzaje belek, dobrym rozwiązaniem, polecanym przez wielu użytkowników są belki dachowe vw. Wiele osób wybiera także belki stalowe lub aluminiowe. Najtańsze systemy dostępne są za około 300 zł, a najdroższe nawet za kilka tysięcy.

Co jeszcze należy wiedzieć o bagażnikach dachowych?

Każdy użytkownik powinien pamiętać, że tylko właściwe użytkowanie bagażnika zapewni jego długą żywotność. Kupując należy wybrać model idealnie pasujący do danego samochodu. Przed montażem, warto natomiast dokładnie zapoznać się z instrukcją, aby uniknąć ewentualnych uszkodzeń związanych z nieprawidłową instalacją.

Bardzo ważne jest także to, aby w żadnym wypadku nie przekraczać ładowności zaleconej przez producenta. Wykorzystując bagażnik pierwszy raz, należy najpierw przeprowadzić jazdę testową, aby uniknąć wszelkich niespodzianek w podróży, a także wyczuć auto w trakcie kierowania. Aby zachować bezpieczeństwo nie należy przekraczać prędkości 130 km/h, a także nie zaleca się korzystania z myjni automatycznej.

Bagażnik dachowy może się okazać niezbędny w wielu sytuacjach. Z pewnością warto zdecydować się na jego montaż np. przed wyjazdem na wakacje lub na wycieczkę rowerową. W dzisiejszych czasach rozwiązanie to jest bardzo popularne i wiele osób się na nie decyduje. Dobrej jakości bagażniki dachowe są dostępna w naprawdę atrakcyjnych cenach. Warto zapoznać się z dostępną ofertą i wybrać najlepsze rozwiązanie dopasowane do swoich potrzeb i do możliwości swojego samochodu, które sprawi, że podróż będzie znacznie bardziej komfortowa.

kurierzamojskipl 1 Bagażnik dachowy - co warto wiedzieć?

Poprzedni artykułStraty po weekendowych wichurach w Zamościu i regionie.
Następny artykułStrażacki zjazd w Zwierzyńcu. Wybrano nowe władze powiatowe
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments