Terminy rejestracji na najbliższe bezpłatne badania USG

0
2305

W Roztoczańskiej Szkole Ultrasonografii niemal każdego dnia odbywają się bezpłatne badania USG w ramach prowadzonych szkoleń dla lekarzy. Badania przeprowadzane są w Hotelu Jubilat (ul. Wyszyńskiego 52).

Wśród najbliższych badań zaplanowano USG jamy brzusznej, piersi, doppler tętnic, echo serca, usg płuc i wiele innych. Na każdy rodzaj badania obowiązuje indywidualny termin rejestracji telefonicznej (wyłącznie), która rozpoczyna się wg harmonogramu o 8.00 i trwa do wyczerpania miejsc.

Liczba miejsc na każde z badań jest ściśle ograniczona, zwykle jest do od 30/40 miejsc do nawet 300 na jeden rodzaj badania.

Pacjenci umawiani są na konkretne godziny, po kilku – kilkunastu pacjentów jednocześnie, ponieważ do dyspozycji Roztoczańskiej Szkoły Ultrasonografii jest zwykle od 10 do 15 aparatów ultrasonograficznych najwyższej klasy. Badania wykonują uczestnicy szkoleń – lekarze z całej Polski, pod kontrolą autorytetów z dziedziny ultrasonografii. Po każdym badaniu pacjent otrzymuje rzetelny opis usg, z którym może udać się do swojego lekarza prowadzącego.

Badania odbywają się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa epidemicznego, przy ciągłej dezynfekcji powietrza, sprzętu i powierzchni.

Rejestracja RSU pracuje od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00

Terminy najbliższych rejestracji telefonicznych na badania wiosną 2022 roku – w nawiasie terminy kiedy badania zostaną wykonane:

  • 21 lutego – usg jamy brzusznej (1-4 marca),
  • 22 lutego – usg prostaty, jąder, nerek i pęcherza moczowego u mężczyzn (8-11 marca) – można zapisać się tylko na jedno badanie,
  • 7 marca – usg piersi (12-13 marca),
  • 8 marca – usg wybranych stawów (łokciowego, nadgarstka, skokowego, stopy, barkowego, kolanowego) dla pacjentów po przebytym urazie (17-18 marca),
  • 9 marca – usg jamy brzusznej dla dzieci do 15 roku życia (24 marca),
  • 21 marca – echo serca dla osób dorosłych (29 – 31 marca),
  • 22 marca – usg narządów kobiecych: jajniki, macica (6 – 8 kwietnia),
  • 22 marca – usg ciąży II i III trymestr (7-8 kwietnia),
  • 28 marca – usg tarczycy i usg jamy brzusznej (10-13 kwietnia) – można zapisać się tylko na jego badanie,
  • 12 kwietnia – usg płuc (26 – 29 kwietnia)

Numery telefonów do rejestracji:

84 638 55 12.
84 638 80 90,
84 638 80 91

Informacje o aktualnych bezpłatnych badaniach USG publikowane są w każdym papierowym wydaniu Nowego Kuriera Zamojskiego, na stronie internetowej www.kurierzamojski.pl  facebooku Nowego Kuriera Zamojskiego oraz facebookowej grupie publicznej Bezpłatne badania USG – Zamość

Poprzedni artykułRadiowęzeł za kratkami
Następny artykułPraca w Zamościu. Jak wygląda rynek pracy?
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments