Już w 2024 roku kierowcy pojadą Północną Obwodnicą Hrubieszowa.

33
708
fot. ZDW w Lublinie

Już w 2024 roku kierowcy będą mogli skorzystać z Północnej Obwodnicy Hrubieszowa o długości ok. 6 kilometrów, zrealizowanej w ciągu drogi wojewódzkiej Nr 844. Koszt całej inwestycji to około 70 mln zł z czego dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wynosi 52,5 mln zł. 

We wtorkowe popołudnie, w Hrubieszowskim Ośrodku Kultury odbyły się konsultacje społeczne, które były poświęcone budowie tej ważnej dla miasta, Gminy Hrubieszów i całego powiatu hrubieszowskiego drogi. 

Mieszkańcy Hrubieszowa na tę drogę czekali ponad 50 lat. Teraz, dzięki współpracy samorządu miasta, Zarządu Województwa Lubelskiego i polskiego rządu, jej budowa dojdzie do skutku. Nie byłoby to możliwe gdyby nie zmiana podejścia do inwestycji drogowych władz Województwa Lubelskiego na czele z Marszałkiem Jarosławem Stawiarskim. Jak Państwo widzą, budujemy, modernizujemy i remontujemy drogi już nie tylko wokół Lublina ale wszędzie tam gdzie jest to potrzebne. Także wokół takich miejscowości jak Hrubieszów” – mówił na Konsultacjach Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Michał Mulawa.

„Projektowana obwodnica biegnie po stronie północno – wschodniej Hrubieszowa. Jej początek usytuowany będzie na drodze wojewódzkiej Nr 844 a koniec na terenie gminy Hrubieszów, włączając się do drogi krajowej Nr 74 przed miejscowością Husynne. 

W ramach prowadzonych prac powstać mają między innymi: 4 skrzyżowania typu rondo, dodatkowe jezdnie dla obsługi terenu przyległego o szerokości 4,0m,  chodniki, ścieżki rowerowe i ciągi pieszo-rowerowe oraz energooszczędne oświetlenietłumaczył Paweł Szumera, Dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich
w Lublinie.

Jestem przekonana, że dzięki tej inwestycji, bezpieczeństwo i komfort życia
w Hrubieszowie znacząco się poprawi. Dodatkowo powstaną nowe tereny inwestycyjne dzięki czemu Hrubieszów zacznie się rozwijać. A na tym zależy wszystkim
” – tak o planowanej inwestycji mówiła Burmistrz Hrubieszowa Marta Majewska. 

W wyniku spotkania dotyczącego planowanego przebiegu tej drogi,
w odpowiedzi na głosy mieszkańców biorących udział w konsultacjach, projektanci przygotują wariant uwzględniający zgłoszone uwagi, który będzie kompilacją trzech wcześniejszych propozycji, z nową lokalizacją włączenia do DK Nr 74. 

Obecnie ciężarówki muszą niestety jeździć przez Hrubieszów, co stanowi duże zagrożenie dla wszystkich mieszkańców. Przy głównych ulicach znajdują się bloki, domy mieszkalne, sklepy, ośrodki zdrowia no i oczywiście szkoły, do których chodzą nasze dzieci. Często jest tak, że skrzyżowania czy przejścia dla pieszych zablokowane są przez samochody ciężarowe. A dzięki tej drodze wreszcie wszystko się zmieni. Mam nadzieję, że powstanie ona jak najszybciej dzięki czemu na hrubieszowskich drogach będzie o wiele bezpieczniej” – mówił podczas spotkania jeden z mieszkańców Hrubieszowa.

Wykonawcą dokumentacji, której koszt to ponad 1 mln zł, jest konsorcjum firm: RODEN ROAD DESIGN POLSKA Sp. z o.o. z Warszawy oraz RODEN Mernoki Iroda Korlatolt Felelossegu Tarsasag z Budapesztu. 

Budowa Północnej Obwodnicy Hrubieszowa to nie jedyne prace, które Zarząd Dróg Wojewódzkich ma zamiar rozpocząć w 2022roku na terenie Gminy Hrubieszów oraz powiatu hrubieszowskiego. 

Wyremontowany zostanie także ponad 12 km odcinek drogi wojewódzkiej Nr 844 – od Kamienia do Pobołowic oraz od Raciborowic do Odletajki a także 3,0 km odcinek DW Nr 850 od Sabaudi do Wieprzowa. Ponadto w ramach tzw. zadań wspólnych na terenie Gminy Hrubieszów planowana jest realizacja zadania pn.: Budowa chodnika wzdłuż DW Nr 844 w miejscowości Janki o długości 386,10m.

Od 2019 roku, Samorząd Województwa Lubelskiego wspólnie z Miastem Hrubieszów i Gminą Hrubieszów, zrealizował kilka bardzo ważnych inwestycji, które znacząco poprawiły bezpieczeństwo kierowców, pieszych czy rowerzystów oraz wpłynęły na podniesienie komfortu życia mieszkańców. 

W 2019 roku wyremontowano ponad 1,5km chodnika w mieście Hrubieszów na ulicy Żeromskiego w ciągu DW Nr 844 za kwotę ponad 670tys. zł. Wybudowano także nowy chodnik o długości prawie 450 m w miejscowości Janki za kwotę 183 tys. zł.

W 2020 roku dokonano modernizacji i remontu DW Nr 844 na odcinkach: Chełm – Kamień o długości prawie 5,0 km za kwotę 1,6 mln zł oraz w miejscowości Raciborowice o długości 1,2 km za kwotę ponad 410 tys zł. 

W roku 2021 kontynuowano prace remontowe i modernizacyjne na DW Nr 844 – wyremontowano ponad 4,0 km tej drogi na odcinku Białopole – Raciborowice za ponad 2 mln zł, wybudowano kolejny odcinek chodnika w miejscowości Janki o długości ponad 330m za kwotę ponad 106 tys zł oraz wyremontowano chodnik w miejscowości Hrubieszów na ulicy Zamojskiej, o długości ponad 500 m za kwotę 67 tys. zł. 

Poprzedni artykułCzterech chętnych do przebudowy ulicy Partyzantów w Zamościu.
Następny artykułKijkowe ferie w Zamościu
Subscribe
Powiadom o
33 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

3openings

chat cam gay random https://newgaychat.com/

free gay chat roulette https://gaychatcams.net/

gay adult phone chat https://gaychatspots.com/

gay male video chat free https://chatcongays.com/

gay web cam chat room https://gayphillychat.com/

gay daddies free chat https://gaymusclechatrooms.com/

free gay phone chat trial https://gayinteracialchat.com/

pay to do my paper https://term-paper-help.org/

i will pay you to write my paper https://uktermpaperwriters.com/

can you write my paper for me https://writemypaperquick.com/

1festivities

coursework moderation https://courseworkninja.com/

coursework writing service uk https://courseworkdownloads.com/

coursework planner https://buycoursework.org/

coursework plagiarism https://courseworkdomau.com/

women dates local no fee https://jewish-dating-online.net/

best app for meetings online free https://jewish-dating-online.net/

best internet dating websites https://allaboutdatingsites.com/