Prawie 1,5 tys. pacjentów pod opieką Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej Grupy NU-MED w Zamościu w 2021

0
427

Prawie 1,5 tys. pacjentów było leczonych w Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej Grupy NU-MED w Zamościu w 2021 roku. To o niemal 100 osób więcej niż rok wcześniej. Zdecydowana większość z nich to osoby, które zostały poddane radioterapii. 

Od początku pandemii wypracowaliśmy bardzo wysokie standardy postępowania epidemicznego, które połączone z wytycznymi ogólnopolskimi stworzyły czytelny i bezpieczny system postępowania. Oprócz koncentrowania się nad bezpieczeństwem pacjentów wynikających z epidemii nieustannie podejmowaliśmy działania w szpitalach i w terenie, zmierzające do jak najszybszego postawienia diagnozy pacjentom z podejrzeniem nowotworu oraz jego leczeniem – mówi Paweł Paczkowski, prezes zarządu Grupy NU-MED. 

 

W ubiegłym roku w ośrodku NU-MED w Zamościu leczono blisko 1,5 tys. pacjentów, o niemal 100 osób więcej niż rok wcześniej. – Głównym wyzwaniem w 2021 roku było skoordynowanie opieki nad pacjentem onkologicznym w celu poprawy dostępności do leczenia onkologicznego, jak również zoptymalizowanie czasu oczekiwania na rozpoczęcie leczenia oraz zapewnienie bezpiecznie prowadzonej terapii onkologicznej. Na uwagę zasługuje fakt, że dzięki narzuconym zasadom reżimu sanitarnego oraz odpowiedzialności pracowników ośrodka została zachowana ciągłość pracy personelu i ciągłość bezpiecznego leczenia pacjentów – podkreśla Barbara Nizio, dyrektor NU-MED Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej w Zamościu.

Ze względu na specjalizację, największą grupę stanowili pacjenci poddawani radioterapii. Było to prawie 1 370 osób. (o 8 proc. więcej niż rok wcześniej). Co istotne ośrodek świadczy również zabiegi brachyterapii, która polega na umieszczeniu materiału promieniotwórczego w zmianie nowotworowej lub w bliskim sąsiedztwie guza. Jest to jedna z wiodących terapii w przypadku raka prostaty. W Zamościu w 2021 roku takiemu leczeniu poddano blisko 90 osób. 

Plany na 2022 rok to kontynuacja bezpiecznych, sprawdzonych działań na rzecz pacjentów i pracowników, rozszerzenie zakresu oferowanych świadczeń, zapewnienie dostępności do refundowanej ze środków publicznych diagnostyki PET/CT oraz dążenie do zapewnienia kompleksowej opieki medycznej – zapowiada Barbara Nizio. 

Grupa NU-MED to cztery wysokospecjalistyczne placówki medyczne, w których diagnozowani są i leczeni pacjenci z chorobą nowotworową. Wiodącym leczeniem ośrodków w Elblągu, Katowicach i Zamościu jest radioterapia, a w Tomaszowie Mazowieckim – radioterapia i chemioterapia. Leczenie jest kompleksowe, ponieważ każdy z ośrodków połączony jest ze szpitalem publicznym. W jednym miejscu pacjent ma dostęp do poradni onkologicznej, diagnostyki, zabiegów chirurgii onkologicznej, chemioterapii i radioterapii.

Poprzedni artykułChciała zainwestować w akcje koncernu naftowego. Straciła pieniądze
Następny artykułUWAGA! Fałszywi policjanci wydzwaniają do seniorek i wyłudzają pieniądze!
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments