ZAMOŚĆ: Pijany 18-latek bez prawa jazdy spowodował kolizję

0
384
fot. policja

18-letni kierowca audi na jednej z zamojskich ulic włączając się do ruchu doprowadził do kolizji z renault. Jak się okazało był nietrzeźwy, w organizmie miał prawie promil alkoholu i nie posiadał uprawnień do kierowania. Za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i popełnione wykroczenia drogowe odpowie przed sądem.

Wczoraj w godzinach popołudniowych na jednej z ulic Zamościa doszło do kolizji. Powiadomieni o zdarzeniu policjanci z ruchu drogowego ustalili, że kierujący audi wyjeżdżał z posesji. Włączając się do ruchu nie udzielił pierwszeństwa przejazdu jadącemu ulicą Ogińskiego kierującemu pojazdem marki Renault. Po zderzeniu samochodów uczestnicy kolizji nie potrzebowali pomocy medycznej. Uszkodzone zostały jedynie samochody.

Policyjne badanie alkomatem wykazało, że kierujący renault 41-latek z powiatu lubelskiego był trzeźwy, natomiast siedzący za kierownicą audi 18-latek z gminy Zwierzyniec znajdował się w stanie nietrzeźwości. W organizmie miał blisko promil alkoholu. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych okazało się również, że 18-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Młody kierowca przed sądem odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz obowiązek wpłaty na wskazany przez sąd cel określonej kwoty, której wysokość może wynieść nawet 60 tysięcy złotych. 18-latek poniesie również konsekwencje jazdy bez uprawnień oraz spowodowania kolizji. Zgodnie z taryfikatorem za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym grozi grzywna w wysokości 1000 złotych powiększona o mandat za wykroczenie stanowiące jej przyczynę.

źródło: KMP Zamość

 

 

Poprzedni artykułKliknęła w link i straciła oszczędności siostry
Następny artykułPodał kody blik, stracił 20 tys. zł.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments