Kino przyjazne sensorycznie – Sing 2

0
277
fot. archiwum NKZ

Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu we współpracy z Fundacją Pomoc Autyzm ma przyjemność zaprosić widzów ze spektrum autyzmu i ich opiekunów na dedykowane im projekcje kinowe. Seanse przyjazne sensorycznie są dla wszystkich, którzy nie lubią dużego hałasu, mają trudności ze spokojnym siedzeniem w bezruchu lub są wrażliwi wzrokowo.

13 lutego 2022 o godz. 12:00 w ramach kina przyjaznego sensorycznie zaprezentujemy SING 2 – przebojową, animowaną komedię o śpiewających zwierzakach. W filmie każdy bohater jest wyjątkowy i ma coś wartościowego do przekazania. „Sing 2” to mnóstwo pozytywnej energii,  wspaniała ścieżka dźwiękowa i równie wspaniali bohaterowie. 

Podczas seansu z cyklu „Kino przyjazne sensorycznie” światła są przyciemnione, a nie zgaszone całkowicie, by nie budzić lęku, a także by zmniejszyć kontrast między jasnością wyświetlanego na ekranie obrazu a resztą otoczenia. Dźwięk jest nieco przyciszony, by nie ogłuszał osób nadwrażliwych. Przed pokazem nie będą wyświetlane reklamy, by nie rozpraszać uwagi widzów. W trakcie seansu nie obowiązuje zasada całkowitej ciszy– można komentować film, śpiewać piosenkę razem z bohaterem, tańczyć razem z nim, wyrażać ekscytację, wędrować po sali, itp. Wejście i wyjście na salę będzie odbywać się tą samą drogą, co zmniejszy lęk przed nowym miejscem oraz ułatwi poruszanie się w przestrzeni kina. Rodzice nie muszą już czuć się nieswojo w kinie, kiedy ich dziecko całym sobą raduje się z filmu. Ponieważ wiele dzieci/osób ze spektrum autyzmu jest na różnego rodzaju dietach, dlatego do kina można przynieść ze sobą własne, przygotowane przez rodziców przekąski. Celem naszego działania jest zwiększenie dostępu do kultury i kina dla osób z trudnościami w zakresie przetwarzania sensorycznego. Seanse przyjazne sensorycznie mogą być okazją zarówno do atrakcyjnego spędzenia wolnego czasu, jak również do rozwijania zainteresowań i poznawania nowych osób.

Bilety: 22 zł

sing 2 plakat do netu 1 1 Kino przyjazne sensorycznie – Sing 2

Poprzedni artykułW Roztoczańskim Parku Narodowym obrodziło maluchami
Następny artykułKliknęła w link i straciła oszczędności siostry
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments