Co najmniej 2500 zł mandatu dla 65-latka w oplu

0
136
zdjęcie ilustracyjne, Policja.pl

65-latek kierując oplem w Szczebrzeszynie przekroczył dopuszczalną prędkość. Podczas kontroli drogowej okazało się, że to nie jedyne przewinienie drogowe, którego się dopuścił. Badanie trzeźwości wykazało, że znajdował się po użyciu alkoholu. Policjanci zatrzymali 65-latkowi prawo jazdy.

Policjanci z zamojskiego ruchu drogowego w Szczebrzeszynie na ulicy Partyzantów zauważyli kierującego oplem, który jechał szybciej niż zezwalają na to przepisy. Po zmierzeniu prędkości okazało się, że w terenie zabudowanym poruszał się on z prędkością 66 km/h. Mundurowi po zatrzymaniu kierującego oplem do kontroli drogowej wyczuli od niego alkohol. Pomiar stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu wykazał, że 65-latek ze Szczebrzeszyna znajduje się w stanie po użyciu alkoholu.

Policyjna kontrola dla 65-latka zakończyła się zatrzymaniem prawa jazdy oraz konsekwencjami karnymi. Kierujący oplem odpowie za przekroczenie dozwolonej prędkości oraz za kierowanie oplem po użyciu alkoholu.

Zgodnie z przepisami ten, kto znajduje się w stanie po użyciu alkoholu prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym podlega karze aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 złotych. Za popełnienie takiego wykroczenia sąd obligatoryjnie orzeka również zakaz prowadzenia pojazdów.

ŹRÓDŁO: KMP ZAMOŚĆ, starszy aspirant Dorota Krukowska – Bubiło

 

Poprzedni artykułZamość: z promilami na Lwowskiej
Następny artykułZamaskowany zaatakował swojego szefa drewnianym trzonkiem
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments