Zamość: zuchwały złodziejaszek pojmany

0
123
fot. policja

Policjanci zatrzymali 28-latka z Zamościa, który dokonał dwóch zuchwałych kradzieży. Na ulicy Wyszyńskiego w Zamościu wyrwał idącej chodnikiem 71-latce torebkę, w której był portfel z pieniędzmi i dokumentami oraz telefon. Kilka dni później w podobny sposób na ulicy Hrubieszowskiej okradł 56-latka. Zatrzymany na swoim koncie ma także rozbój. Podczas libacji alkoholowej wspólnie z kolegami pobił kuzyna i zabrał mu pieniądze, alkohol i paczkę papierosów. 28-latek wpadł na kolejnym przestępstwie, kiedy wspólnie z młodszym o kilka lat kolegą próbował ukraść w drogerii perfumy.

W minionym tygodniu w drogerii przy ulicy Hrubieszowskiej w Zamościu doszło do awantury pomiędzy personelem sklepu a młodym mężczyzną, który został przyłapany na próbie kradzieży perfum. Powiadomiony o tym dyżurny komendy natychmiast skierował w tam policyjny patrol. Interweniujący policjanci ustalili, że ujęty mężczyzna miał wspólnika. Był on na parkingu i przez okno sklepu sprawdzał, czy kradzież przebiega zgodnie z planem. Na widok patrolu próbował oddalić się, jednak szybko został zatrzymany na terenie pobliskiego osiedla. Dwaj mieszkańcy Zamościa w wieku 22 i 28 lat zostali zatrzymani. Obaj byli nietrzeźwi. Wartość perfum, które próbował wynieść ze sklepu 28-latek wyceniono na kwotę prawie 600 złotych. W czasie zatrzymania 28-latek próbował ponadto ukryć przed policjantami swoje dane podając personalia innej osoby. Jego kłamstwo szybko zostało przez mundurowych zweryfikowane. Okazało się, że 28-latek kłamał ponieważ nie chciał być złapany przez policjantów, którzy poszukiwali go, aby wykonać z jego udziałem czynności procesowe.

Kryminalni typowali go bowiem jako sprawcę rozboju oraz dwóch kradzieży. Do przestępstw tych doszło w minionym miesiącu na terenie Zamościa. Rozbój miał miejsce w czasie libacji alkoholowej. Trzej mężczyźni zażądali od 33-letniego współbiesiadnika pieniędzy, kiedy odmówił pobili go i zabrali mu 170 złotych, alkohol oraz paczkę papierosów. Dwóch 27-letnich podejrzanych mundurowi zatrzymali zaraz po zdarzeniu. Przedstawiono im wówczas zarzuty rozboju. Kryminalni ustalili również, że trzecim podejrzanym jest 28-latek z Zamościa. Pracowali nad tym, aby go zatrzymać.

W grudniu na terenie Zamościa doszło także do dwóch kradzieży. Były one szczególnie zuchwałe. W pierwszym przypadku sprawca podbiegł do idącej ulicą Hrubieszowską 71-latki i wyrwał jej trzymaną w ręku torebkę, w której był telefon oraz portfel z dokumentami i pieniędzmi w kwocie 150 złotych. Kilka dni później na ulicy Wyszyńskiego w podobny sposób torbę, w której były dokumenty, klucze oraz 20 złotych stracił 56-latka. Kryminalni ustalili, że kradzieży tych dokonał ten sam 28-latek.

Zebrane przez policjantów dowody i ustalenia mundurowych pozwoliły na postawienie 28-latkowi zarzutów. Usłyszał je w piątek. Odpowie za próbę kradzieży perfum w drogerii, rozbój oraz dwie kradzieże zuchwałe. Policjanci i prokurator wnioskowali do sądu o zastosowanie wobec 28-latka tymczasowego aresztowania, jednak sąd zdecydował, że podejrzany zostanie objęty innym środkiem zapobiegawczym – policyjnym dozorem.

Zgodnie z kodeksem karnym, kto dopuszcza się kradzieży szczególnie zuchwałej, podlega karze pozbawienia wolności do lat 8. Natomiast za rozbój grozi kara do 12 lat więzienia.

Źródło: KMP Zamość, starszy aspirant Dorota Krukowska – Bubiło

Poprzedni artykuł1200 zł mandatu za wjechanie do rowu
Następny artykułPadwa Zamość – słowa uznania za charakter!
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments